Monitoring pozwala zwiększyć bezpieczeństwo

Ze względu na bezpieczeństwo osób przebywających w przestrzeni publicznej konieczne jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają gromadzić duże ilości danych. Dzięki temu możliwe jest bardzo szybkie wykrycie wszelkich sytuacji niepożądanych oraz reakcja odpowiednich służb. Jest to możliwe dzięki rozwojowi w dziedzinie elektrotechniki oraz informatyki.

Dysk powinien charakteryzować się dużą pojemnością

dyski do monitoringuPoprzez rozwój kolejnych technologii powstały bowiem urządzenia, które obecnie są stosowane praktycznie wszędzie. Mowa tutaj o kamerach monitoringu, które są stosowane zarówno przez osoby prywatne jak i instytucje publiczne. Przy ich pomocy możliwe jest bowiem przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym do miejsc, gdzie na podstawie zgromadzonych danych podejmowane są ważne decyzje. Niemniej jednak część z danych gromadzona jest również na dyskach twardych. Czasami bowiem istnieje konieczność odtworzenia nagrania po upływie pewnego czasu od daty jego wykonania. Właśnie dlatego dyski do monitoringu powinny charakteryzować się dużą pojemnością, która umożliwi przechowywanie na nich wielu godzin materiału wideo w wysokiej rozdzielczości. Na rynku wykorzystywane są już rozwiązania, które charakteryzują się pojemnością sięgającą kilkunastu lub kilkudziesięciu terabajtów. Dyski o takiej pojemności są wykonywane z myślą właśnie o branży security.

Posiadają one specjalną budowę, która umożliwia szybki zapis danych oraz gromadzenie dużej ilości materiału wideo. Warto dodać, że są one wykonywane w tradycyjnej technologii, gdzie do zapisu danych wykorzystuje się talerze. Można je kupić w stacjonarnych sklepach branżowych lub za pośrednictwem Internetu. Branża zabezpieczeń stale się rozwija co oznacza, że z biegiem czasu na rynku będą pojawiać się coraz bardziej zaawansowane rozwiązania.