Montaż scen w plenerze

Organizując imprezy masowe w plenerze zazwyczaj organizuje się koncerty, pokazy czy różne inne atrakcje do których jest potrzebna scena. Bardzo wiele miast ma na rynku sceny, które stoją tam na stałe. Jednak jest wiele takich, gdzie nie ma scen i za każdym razem trzeba wynajmować sceny wraz z montażem

Scena estradowa na festiwal

sceny estradoweOrganizując festiwal należy wziąć pod uwagę to, że musimy mieć postawioną scenę na której będzie odbywało wszystko co ważne, czyli koncerty, konkursy i tym podobne. Sceny estradowe posiadają specjalne oświetlenie. Dlatego jeśli wypożyczamy całą scenę wraz z montażem, musimy pamiętać, żeby sprawdzić czy w zestawie znajdują się lampy oświetleniowe. Sceny estradowe zazwyczaj są montowane z elementów metalowych, które nie rdzewieją, ponieważ są odpowiednio zakonserwowane. Tak samo jeśli chodzi o podest. Zazwyczaj jest on drewniany, wylakierowany i wymalowany. Również musi on być odpowiednio zakonserwowany, aby nie zniszczył się podczas zmieniających się warunków atmosferycznych. Wiadomo, że cała scena znajduje się zawsze na zewnątrz. Każda scena ma możliwość ogrzania jej. Ważne to jest w momencie kiedy jest bardzo zimno, mroźno. Zazwyczaj stosuje się je w sylwestrowe koncerty. Gwiazdy wówczas mogą ubrać swoje kreacje, które są raczej cienkie. Nikt przecież na koncert nie ubierze kurtki, szalika czy rękawiczek. Dlatego istnieje możliwość ogrzania całej sceny. Ogrzanie jest równie ważne jak światła na scenie.

Scena estradowa to coś co można wypożyczyć. Czasami bardziej opłacalne jest wyposażenie. Oczywiście to zależy od tego ile organizuje się różnych imprez plenerowych. Sceny ogólnie są bardzo wytrzymałe i stabilne, Dlatego równocześnie może stać na niej kilkanaście osób i mogą czuć się one bezpiecznie.