Na czym polega mezoterapia?

Przez ostatnią dekadę technologia posunęła się niezwykle na przód, co możemy zauważyć łatwo w przypadku chociażby telefonów i komputerów, ale nie tylko. Nowoczesna technologia zawitała również i w inne sfery naszego życia, jak na przykład medycyna estetyczna. Możemy dzisiaj korzystać z wielu nieinwazyjnych lub mało inwazyjnych zabiegów, które niegdyś były bolesnymi operacjami plastycznymi.

Polecane zabiegi mezoterapii

polecana mezoterapia w BydgoszczyProces starzenia się naszej skóry jest czymś całkowicie naturalnym i choć obecnie nauka nie posiada jeszcze prawdziwego eliksiru młodości, to jednak istnieją rozwiązania, które pomogą nam zachować na dłużej młody wygląd. Niegdyś efekt odmłodzenia twarzy można było uzyskać jedynie za pomocą drogich i bolesnych operacji plastycznych, które w dodatku wymagały od nas okresu rekonwalescencji. Dziś już coraz rzadziej korzysta się z takich praktyk ponieważ mamy możliwość skorzystania z tańszej i znacznie mniej inwazyjnej alternatywy. Polecana mezoterapia w Bydgoszczy jest jednym z takich właśnie rozwiązań. Na czym ona polega i jakie możemy za jej sprawą otrzymać efekty? Mezoterapia przede wszystkim ma na celu dostarczenie naszej skórze substancji odżywczych, które znacząco poprawiają kondycję naszej skóry sprawiając, że zacznie ona wyglądać o wiele młodziej. Jest to specjalny koktajl witaminowy w którym znajdziemy najczęściej koenzymy, antyoksydanty, kwas hialurownoy, czy peptydy oraz kofeinę. Mieszankę dostosowuje się indywidualnie do potrzeb klienta, dzięki czemu zyskujemy optymalne efekty. Ponadto istnieje kilka metod przeprowadzania mezoterapii, aczkolwiek te najpopularniejsze dotyczą mezoterapii igłowej. Pomimo tego, że do wykonania zabiegu używa się właśnie igieł nakłucia są tak płytkie, że nie przekraczają milimetra długości, nie są więc zatem bolesne.

Zabieg ten możemy stosować na twarz, szyję i dekolt, ale to nie jedyne miejsca w których można zastosować mezoterapię ponieważ zabieg ten jest bardzi uniwersalny. Możemy z jego pomocą nie tylko odmłodzić wygląd naszej skóry, ale również sprawić, że rozstępy czy cellulit przestaną być widoczne na naszym ciele. Ponadto mezoterapię również często stosuje się przy walce z bliznami lub przebarwieniami. Mezoterapia pozwala nam zatem zażegnać wiele problemów z którymi staramy się uporać na co dzień.