Najlepsze koszule jeździeckie na konkursy

Osoby planujące rozpocząć swoją przygodę z konkursami jeździeckimi, oprócz przygotowania siebie i zwierzęcia, muszą zadbać o odpowiednią odzież na zawody. Musimy się skupić na starcie i jednocześnie oprócz stresu może nam towarzyszyć nieprzewidywalna pogoda. Z tego powodu warto brać pod uwagę konkretne kryteria, które pomogą nam odpowiednio dobrać odzież konkursową, która będzie zgodna z obowiązującymi przepisami.

Dobieramy konkursową koszulę jedździecką

stylowa koszula jeździecka konkursowaWymogi odnośnie stroju w czasie zawodów klubowych nie są tak wysokie jak w przypadku zawodów towarzyskich i regionalnych. Konieczne jest w takim wypadku schludne oraz czyste ubranie jeździeckie. W przypadku zawodów na wyższym poziomie, konieczne jest dostosowanie się do bardziej reguł. Dobrym zakupem będzie stylowa koszula jeździecka konkursowa. Przy wyższych rangą startach będzie konieczna jednak nie tylko koszula konkursowa, ale jednocześnie białe bryczesy, wypastowane sztyblety i sztylpy, białe rękawiczki i krawat na zawody ujeżdżeniowe, frak, kask posiadający atest czy kamizelka ochronna dla osób poniżej 15 roku życia. Lista jest dość obszerna, co przekłada się na konieczność starannego przygotowania. Należy pamiętać, iż możliwe jest startowanie w koszulach konkursowych o różnorodnej kolorystyce, jednak najistotniejsza będzie wtedy biała stójka. Planując zakup koszuli warto zastanowić się, w jakich warunkach atmosferycznych będzie ona wykorzystywana, dlatego warto sprawdzić zapowiadaną pogodę. Na rynku znajdziemy modele z krótkim rękawem, z długim, a także modele wykonane z tkaniny technicznej, która ma wstawki odprowadzające wilgoć. W czasie zawodów skokowych można startować bez fraka, za to koszula musi się prezentować nieskazitelnie. Na rynku znajdziemy wiele krojów oraz wzorów, jednak najlepszym zakupem wydają się modele dobrze skrojone oraz taliowane. Koszule z krótkim rękawem sprawdzą się w cieplejsze dni oraz dla ujeżdżeniowców.

Podsumowując, odpowiedni wygląd w czasie konkursów jeździeckich jest niezwykle ważny. Konieczne jest dostosowanie się do aktualnych regulaminów, w których znajdziemy wszelkie informacje odnośnie prawidłowego doboru garderoby. Również koszula będzie istotnym elementem, której zakup powinien być przemyślany oraz nastawiony na najwyższą jakość oraz elegancję.