Niezawodny odymiacz na warrozę

Mówi się, że gdy pszczoły przestaną istnieć to w krótkim czasie również i my przestaniemy. W tym stwierdzeniu nie ma nic fałszywego. W końcu pszczoły są uważane za jedne z głównych zapylaczy roślin, z których następnie otrzymujemy pożywienie. Dzięki ich pracy uzyskujemy również miód o wielu korzystnych dla naszego zdrowia właściwościach leczniczych. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stara się dbać o pszczoły, a także powstaje coraz więcej pasiek.

Jak wybrać dobry odymiacz do pszczół?

odymiacze na warrozę do pszczółZdarza się jednak, że pszczelarze nie mają łatwo i ich ul zostanie zaatakowany przez Dręcza pszczelego. Jest to pasożyt należący do pajęczaków, który żywi się hemolimfą pszczół. Z tego też powodu jest on w stanie w krótkim czasie zlikwidować całą pszczelą rodzinę. Warto jednak wiedzieć, że z warrozą, czyli chorobą wywoływaną przez tego pajęczaka, możemy skutecznie walczyć. Warrozy pozbyć się możemy dzięki zastosowaniu tabletek z apiwarolem lub kwasem szczawiowym i odymieniu nimi pszczół. Wykonywanie tego zabiegu na własną rekę może być jednak trudne i zaleca się korzystanie ze specjalnego sprzętu, czyli odymiacza. Urządzenie to nie tylko reguluje siłę spalania tabletek, ale również ilość dymu, który dostaje się do ula. Pozwala również na znacznie bardzie równomierne rozprowadzenie leku po pasiece. Warto wiedzieć, że odymiacze na warrozę do pszczół zwiększają wydajność spalania tabletki, a także efektywność zabiegu. Dzięki ich zastosowaniu nie musimy powtarzać zabiegu kilkukrotnie. Wystarczy go przeprowadzić dwa lub trzy razy, zależnie od pory roku, w której go wykonujemy, a następnie powtórzyć po upływie trzech do sześciu tygodni. Istotne jest, aby wiedzieć, że odymianie działa jedynie na pasożyta, który znajduje się na zewnętrznych powłokach pszczół. Zabieg nie zadziała więc w przypadku czerwi.

Z tego też powodu zaleca się powtórzenie go, jednak po upływie określonego czasu. Sam odymiacz do pszczół wcale nie kosztuje tak wiele, jak mogłoby się nam wydawać. Okazuje się, że niewielka kwota wystarczy, aby móc w pełni pozbyć się warrozy raz na zawsze. Myślę, że warto jest zainwestować w taki sprzęt i być może już teraz zdecydować się na jego zakup. Najlepiej dokonać go w sklepie online, ponieważ ceny tam są znacznie niższe, niż w sklepach stacjonarnych.