Nowoczesne grille gazowe

 

Grillowanie jest bez wątpienia w naszym kraju niezwykle popularne. Wielu z nas w czasie wiosny decyduje się na to by uruchomić testowo swoje grille i przygotować je do sezonu. Najczęściej używanymi przez nas grillami są grille węglowe. Jest to rozwiązanie najbardziej popularne ale niekoniecznie najzdrowsze. W związku z tym warto pomyśleć o zrezygnowaniu z takich rozwiązań i przerzucenie się na grillowanie na gazie. 

Efektywne grillowanie na gazie

weber genesis iiGrillowanie na węglu ma tę ważną wadę, że nasze potrawy mają kontakt z dymem pełnym różnych substancji wydzielających się podczas grillowania. Rozgrzany tłuszcz skapuje na nasz węgiel i wówczas powstawać mogą produkty toksyczne. W związku z tym coraz więcej osób zaczyna interesować się grillowaniem na gazie. Do tego zadania świetnie sprawdzić się może grill gazowy weber genesis II. Jest to grill ze zdecydowanie najwyższej półki jeśli chodzi o jakość. Takie grille wykonane są z solidnej blachy, która jest odporna na działanie kwasów. Dodatkowo blacha ta jest oczywiście nierdzewna. W grillach węglowych sporym problemem jest to, że z czasem się one przepalają. W szczególności łatwo przepalaniu ulega palenisko. W grillach gazowych taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca, ponieważ grille gazowe mają dysze umieszczone w pewnej odległości od obudowy. Wspomniany wcześniej model grilla wyróżnia się dodatkowo tym, że posiada specjalny drugi ruszt. Służy on do podgrzewania potraw oraz do utrzymywania temperatury tych potraw, które obecnie są grillowane. Istotną kwestią jest również to, że we wspomnianych grillach znajdują się specjalne systemy pozwalające na łatwe odprowadzanie stopionego tłuszczu. Dzięki temu nasze potrawy będą po grillowaniu znacznie dla nas zdrowsze niże te przygotowane na grilla węglowych. Takie odprowadzanie tłuszczu doprowadza również do tego, że nie dochodzi do generowania dymu.

Grille gazowe wyposażone są w kółka, które znacznie ułatwiają nam transport grilla. Takie grille można bez problemu umieszczać na tarasie i na nich grillować. Od jakiegoś czasu grille gazowe dostępne są nawet w marketach. Taki grill to wydatek większy niż kupno zwykłego grilla na węgiel. Pamiętajmy jednak o tym, że grill na gaz to nie jest urządzenie, które będziemy musieli wymieniać każdego roku.