Nowoczesne sauny na podczerwień

 

Nie od dziś wiadomo jak duże korzyści dla naszego zdrowia niesie systematyczne korzystanie z sesji w saunach. Dobroczynne działanie saun odkryto już w czasach starożytnych ale z biegiem czasu to Finlandia stała się krajem gdzie sauny zostały bardzo efektywnie wypromowane. Mieszkańcy tego pięknego kraju na północy kontynentu korzystają z saun niemal codziennie co przynosi fantastyczne efekty dla ich zdrowia.

Sauny wykorzystujące podczerwień

sauny infrared producentZdecydowanie najpopularniejszymi rodzajami saun są fińskie oraz parowe. Pierwszy z nich wyróżnia się tym, że panuje tam bardzo wysoka temperatura. Jest to jednak sauna sucha w przeciwieństwie do drugiego z wymienionych rodzajów. Sauna parowa oprócz bardzo wysokiej temperatury wyróżnia się wysokim stopniem wilgotności powietrza. Do stosowania każdej w wymienionych saun konieczne jest stosowanie specjalnych pieców. Dziś chciałbym jednak przedstawić Państwu sauny, które do swojego działania pieca nie potrzebują. Wydaje się to nieprawdopodobne, zgadza się? Otóż chodzi o sauny na podczerwień. Wyróżniają się one tym, że zamiast pieca stosowane są tam promienniki podczerwieni. Działają one w taki sposób, że nie podnoszą temperatury powietrza a jedynie działają na nasz organizm, który zaczyna odczuwać ciepło w momencie uruchomienia promienników. Ten rodzaj saun występuje pod nazwą sauny infrared producent zapewnia, że są to sauny dużo bardziej praktyczne niż ich odpowiedniki gdzie występują piece.

Największym plusem takich saun jest to, że nie musimy martwić się o rozpalanie ognia w piecach oraz nie musimy kontrolować temperatury panującej wewnątrz sauny. Wystarczy jedynie uruchomić promienniki, które są gotowe do użycia chwilę po podłączeniu do prądu. Saunę tego typu może sobie zrobić każdy z Państwa wewnątrz jakiegoś pomieszczenia w swoim domu.