Nowoczesny samochodzik na pilot

 

Większość maluchów lubi jeździć samochodami i też dlatego często je budują z dostępnych w pokoju przedmiotów i  udają, że nimi jeżdżą. Jeżeli nasz maluch jest fanem motoryzacji, to dobrym pomysłem będzie sprawienie mu jego własnego pojazdu, którym będzie mógł samodzielnie jechać na spacer. Takie zabawki są dość drogie, ale za to pożądają je wszystkie maluchy.

Jak się kieruje samochodem na pilota?

samochodzik na pilotBardzo małe dzieci nie potrafią się jeszcze bawić skomplikowanymi zabawkami, dlatego nie ma sensu im ich kupować. Przeważnie dziecko, które ma dwa i pół lub dopiero trzy lata, jest w stanie opanować technikę obsługi zdalnie sterowanego pojazdu, ale oczywiście można to ćwiczyć też wcześniej. Samochodzik na pilot jest świetną zabawką nawet dla dwulatków, ponieważ w pojeździe może siedzieć maluch, a jego kierowaniem zajmie się rodzić, ponieważ pilot ma zasięg kilku metrów. Dziecko jest całkowicie bezpieczne w środku, ponieważ jest przypięte pasami bezpieczeństwa, które utrzymują go w odpowiedniej pozycji i chronią przed wypadnięciem w trakcie jazdy. Takie zabawki nie należą do najtańszych, ponieważ są zaawansowane technologicznie. Najtańsze modele kosztują około trzysta złotych, a najdroższe sięgają swoją wartością nawet  do dwóch tysięcy złotych. Jednak bez względu na cenę, są one bez wątpienia strzałem w dziesiątkę dla każdego dziecka, bo maluchy uwielbiają coś robić samodzielnie. Taka jazda daje im niesamowicie dużo frajdy. W sklepach z zabawkami znajdziemy samochody w wersji sedan, czyli z niskim zawieszeniem i małymi kołami, które idealnie się sprawdzają na alejkach w parku czy na chodniku oraz terenowe pojazdy, które mają napęd na cztery koła. Można nimi bez problemu jeździć po nierównym terenie trawiastym, po żwirku czy ścieżkach z licznymi wybojami. Wszystkie mają mocne silniki i wydajne akumulatory.

Zabawa takim pojazdem akumulatorowym jest z pewnością wspaniałym doświadczeniem dla dziecka, ponieważ choć przez chwilę może się poczuć jak dorosły i samodzielnie prowadzić swój samochód. Jego sterowanie jest bardzo proste, bo wymaga jedynie opanowania kierownicy i pedału gazu, ponieważ hamulec włącza się automatycznie po puszczeniu gazu. Poza samochodami na akumulator, znajdziemy jeszcze motory działające na identycznej zasadzie.