Ochroń swojego pupila przed kleszczami

W końcu się zdecydowałam. Postanowiłam, po latach, adoptować kota. Wcześniej albo mówiłam sobie, że nie mam czasu, bo studiuję, potem, że nie mam czasu, bo pracuję i jak inna praca, jak lepiej płatna. W końcu jednak zdałam sobie sprawę, że nigdy nie będzie idealnego czasu. W takim wypadku co innego zrobić, jak nie adoptować teraz? Jednak adopcja zwierzęcia nie jest jak kupienie rzeczy w markecie. Trzeba o niego zadbać i to tak, by naprawdę dobrze mu się żyło, a nie po prostu żyło. 

Grunt to zdrowie – ochrona kota jako profilaktyka 

najlepsza ochrona przeciw kleszczom dla kotaNie od dzisiaj wiadomo, że lepiej i taniej jest nie zachorować niż zachorować. Taka sama zasada działa w przypadku kotów. Lepiej – bo i organizm nie jest osłabiony, i czasu się nie poświęca na bieganie po weterynarzach, i kota po prostu nie boli. Taniej – tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Operacje weterynaryjne czy same wizyty już potrafią być naprawdę drogie. Po co zatem narażać się na wydatki i stres, jak można kota po prostu przed chorobą zabezpieczyć? I tutaj wkracza najlepsza ochrona przeciw kleszczom dla kota. Dlaczego akurat przecie kleszczom? Nie chodzi tylko o bolesne i swędzące ugryzienie kleszcza, czy o to, że to naprawdę niemiłe uczucie, gdy głaszcząc kota natrafi się na takiego przyssanego robaka, ale przede wszystkim o naprawdę ważne zdrowie. Kleszcze roznoszą niebezpieczne, śmiertelne choroby – nie tylko dla kotów, ale także i dla ludzi. Ochrona przeciw nim to zatem prawdziwa podstawa podstaw. Zwłaszcza, jeśli mieszkamy w terenach trochę bardziej zalesionych. I nie mam tu na myśli tylko czysto lasu, ale także jakieś większe pola czy nawet duże parki. Niestety, ostatnio kleszczy jest coraz więcej, więc mieszkańcy miast także nie mogą czuć się całkowicie bezpieczni. Nie tak dawno znalazłam odkryłam żyjącego sobie spokojnie kleszcza na trawniku przed moim blokiem. Po prostu trzeba być czujnym. Dlatego tak ważne jest, by prawidłowo kota ochronić.

Zwłaszcza, że środków dostępnych na rynku jest naprawdę wiele. Od obroży, sprayów czy leków doustnych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, kluczowe jest jednak, by wybrać firmę, która robi najlepsze środki w obrębie wybranej przez nas metody profilaktycznej. Bo jak coś jest najlepsze – to na pewno naszego kota ochroni.