Ogrzewanie domu ekogroszkiem

Koniec lata oraz początek jesieni to czas gdy mnóstwo osób udaje się do składów materiałów opałowych po to by zaopatrzyć się w opał na całą zimę. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że takie materiały opałowe często kosztują fortunę i jeśli musimy ogrzewać dom o dużej powierzchni to nasz domowy budżet znacznie to odczuje. Możemy jednak wybrać również materiały nieco tańsze.

Sprawdzony i tani ekogroszek

ekogroszek cena za tonęOsoby odwiedzające wspomniane już wcześniej składy materiałów opałowych zdecydowanie najczęściej pytają tam o węgiel. Jest to materiał, którego ludzkość od wieków używa do ogrzewania i świetnie się on sprawdza. Jednak nie da się ukryć, że z każdym kolejnym rokiem ceny tego materiału rosną. Kurczą się natomiast złoża węgla co również ma przełożenie na wzrost cen. Jeszcze nie tak dawno drobny węgiel uważany był za towar gorszej klasy. Ciężko było spalać w piecach materiał opałowy o tak drobnych frakcjach. Z tego powodu często był on pomijany. Jednak od jakiegoś czasu zaczęto taki drobny węgiel poddawać odsiarczaniu przez co powstał ekogroszek. Jeśli chodzi o materiał jakim jest ekogroszek cena za tonę tego paliwa jest nawet o połowę mniejsza od ceny za tonę węgla. Pewnie myślą Państwo, że jest tak dlatego że taki materiał jest słabej jakości. Nic bardziej mylnego. Często w sprzedaży możemy znaleźć ekogroszek o kaloryczności, która dorównuje już nawet kaloryczności najlepszej jakości węgla.

Najlepszą porą na zakup zarówno samego ekogroszku jak i wielu innych materiałów opałowych jest wiosna. Wówczas ceny takich materiałów znacznie spadają i często natrafić możemy na posezonowe wyprzedaże. Automatycznie najgorszym czasem na zakupy jest jesień. Właściciele składów opału doskonale wiedzą, że i tak będziemy musieli zakupić ich produkty więc często windują cenę.