Okrycie kąpielowe dla niemowlęcia

 

Wyprawka, którą szykują rodzice przed porodem musi zawierać kilka niezbędnych rzeczy. Jedną z nich jest okrycie kąpielowe dla malucha. Jak wiemy małe dziecko trzeba kąpać codziennie, a że ma ono bardzo delikatną skórę, zwykły ręcznik mógłby sprawiać mu ból lub też co najmniej duży dyskomfort. Dlatego okrycie kąpielowe musi być jak najdelikatniejsze, tak samo jak delikatna jest skóra dziecka. Poniżej więcej o takim okryciu kąpielowym, jak i o innych niezbędnych elementach wyprawki.

Zalety okryć kąpielowych dla dzieci

chłonne okrycie kąpielowe z kapturemSzykowanie wyprawki dla malucha, zwłaszcza jeśli to pierwsza ciąża, jest trudniejsze, niż się może wydawać. Asortyment sklepów jest ogromny, ale czy faktycznie potrzebujemy tych wszystkich kolorowych ubranek i dodatków? Oczywiście, że nie. Młodzi rodzice jednak zwykle wolą kupić więcej, niż miałoby im czegoś zabraknąć. Jednak, by nie wyposażać się w zbyt dużo, należy zapoznać się z przykładowymi listami zawierającymi wszystko, co niezbędne. Możemy również popytać wśród znajomych lub rodziny i dowiedzieć się, co będzie nam niezbędne, co się może przydać, a czego na pewno nie wykorzystamy. Na przykład takie chłonne okrycie kąpielowe z kapturem świetnie sprawdzi się podczas kąpieli, zarówno w szpitalu, jak i już w domu. Jednak nie należy kupować pierwszego z brzegu okrycia czy ręcznika. Po pierwsze, takie okrycie musi być maksymalnie delikatnie, by nie podrażnić wrażliwej skóry dziecka. Po drugie, nie może być zbyt duże, ani oczywiście zbyt duże. Poza tym musi być również chłonne, gdyż dziecko wyjęte z kąpieli należy jak najszybciej wytrzeć, wysuszyć i ubrać, by nie zmarzło i nie zachorowało. Takie okrycie ma wiele zalet, których nie posiada na przykład ręcznik. Jego największą zaletą jest oczywiście odpowiednie wycięcie, idealnie dopasowane do kształtu ciała dziecka.

Jak widać takie okrycie kąpielowe dla niemowlęcia może być bardzo przydatne i zdecydowanie nie powinno go zabraknąć w naszej wyprawce. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż na przykład ręcznik, głównie z uwagi na jego dopasowanie do ciała malucha. Ułatwia to bowiem owinięcie dziecka. Dodatkowo nie ma możliwości, że takie okrycie będzie w którymś miejscu odstawać od skóry dziecka narażając go na przewianie czy po prostu zmarznięcie.