Oszczędności dzięki fotowoltaice

Kwota, jaką musimy miesięcznie płacić za energię elektryczną, stale rośnie. Jest to spowodowane coraz większym zużyciem przez nasze gospodarstwo domowe, a także tym, że energia elektryczna drożeje. Jest to jeden z głównych powodów dla których warto pomyśleć o zainstalowaniu sobie baterii słonecznych, które będą produkować dla nas prąd.

Fotowoltaiczne źródło prądu

fotowoltaika piotrków trybunalskiMożna powiedzieć, że energia odnawialna jest teraz w modzie. Wraz ze zwiększającą się popularnością urządzeń wytwarzających energię elektryczną z odnawialnych źródeł, wzrósł dostęp do tego typu urządzeń. Najpopularniejszym rodzajem takich przydomowych elektrowni jest fotowoltaika Piotrków Trybunalski jest tego świetnym przykładem. Wystarczy spojrzeć na dachy domów na osiedlach domów jednorodzinnych. Szacuje się, że około siedemdziesiąt procent tego typu budynków ma zamontowaną na swoim dachu instalacje fotowoltaiczną. Dzięki takiej instalacji fotowoltaicznej porą letnią możemy zaoszczędzić nawet pięćdziesiąt procent kwoty, którą przeznaczaliśmy do tej pory na rachunek za energię elektryczną. Jeśli chcemy, aby instalacja była jak najbardziej efektywna, to musimy zadbać o to, aby została w poprawny sposób zamontowana. Baterie słoneczne muszą być skierowane w kierunku południa, ponieważ tylko wtedy będą one pochłaniać najwięcej energii słonecznej, która zostanie przetworzona w energię elektryczną. Im większa będzie cała instalacja, tym więcej prądu dla nas wyprodukuje.

Koszt montażu takiej instalacji uzależniony jest przede wszystkim od jej wielkości. Jeden panel słoneczny kosztuje od dwustu do czterystu złotych. Warto dodać, że jest to w pełni odnawialne źródło prądu, dzięki temu możemy starać się o dotację, która pokryje znaczą część montażu całej instalacji fotowoltaicznej.