Pianka do ocieplania poddaszy

Poddasze jest tym elementem składowym naszego domu, do którego często nie przywiązujemy zbyt dużej wagi. Powodem takiej sytuacji jest to, że często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że to właśnie przez poddasze uchodzi najwięcej ciepła z naszego domu. Ma to dodatkowo przełożenie na koszty związane z energią cieplną jakie ponosimy każdego miesiąca. Warto więc pomyśleć o skutecznej izolacji termicznej.

Sprawdzone sposoby ocieplania domów

izolacje natryskowe pianą poliuretanową śląskBudując dom prędzej czy później przyjdzie taki moment gdy będziemy musieli zająć się kwestią ocieplenia. Na fasadach najczęściej w tym celu stosuje się styropian ale wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego materiału do ocieplenia wnętrza domu. Jednym z materiałów jaki jest w ostatnich latach bardzo popularny jest pianka poliuretanowa. Możemy spotkać ją również pod inną nazwą, która brzmi „pianka PUR”. Jeśli chodzi o kwestię jaką są izolacje natryskowe pianą poliuretanową Śląsk zalicza się do regionów gdzie bardzo często stosowane są tego typu izolacje na poddaszach. Nie oznacza to jednak tego, że pianka poliuretanowa może być stosowana jedynie w tym miejscu. Sporo osób decyduje się na zastosowanie izolacji natryskowych na ścianach. Pianka PUR nakładana jest pod bardzo dużym ciśnieniem i chwilę po jej wydostaniu się z pistoletu przybiera ona właściwą formę. Dzięki temu możemy z powodzeniem używać pianki poliuretanowej na płaszczyznach pionowych.

Jedynym minusem związanym z tym materiałem ociepleniowym jest to, że nie możemy samodzielnie takiej izolacji natryskowej stworzyć. Konieczne jest skorzystanie z usług specjalistów. Niemniej jednak warto poważnie pomyśleć nad zainwestowaniem w ten rodzaj materiału bowiem jest on obecnie jednym z najbardziej efektywnych spośród wszystkich dostępnych na rynku.