Piankowe materace wysokiej jakości

 

Przy wyborze materaca należy zwrócić uwagę na jego stopień twardości, ponieważ wpływa ona na jakość snu. Każdemu jest najwygodniej spać w innej pozycji, a nie na każdym materacu jest to możliwe, dlatego trzeba go dobierać indywidualnie. 

Kto śpi na twardych materacach?

materac piankowy twardyDzieci i osoby mające problemy z kręgosłupem powinny wybierać twarde podłoża do spania, bo pomagają kształtować kręgi i niwelują ból w plecach. Materac piankowy twardy dostaniemy w wielu rozmiarach i o różnych stopniach twardości. Aż trudno się nie dziwić, ale są ludzie, którzy lubią spać na podłożach twardych jak kamień. Faktycznie są one zdrowsze dla naszych kości i mięśni niż za miękki materac, ale nie każdy może się na nim wyspać. Termoelastyczna pianka zapewnia odpowiednie podparcie i nie odkształca się, dzięki czemu nie będą nas bolały plecy po obudzeniu. Pianki najczęściej posiadają taką budowę, żeby zapewnić właściwą wentylację i przepuszczać powietrze. Jest ona wielowarstwowa i nawet bardzo ciężka osoba nie będzie się na takim materacu zapadać. Na twardych materacach najlepiej się śpi na plecach, ale także jest polecany osobom, które przebywały w szpitalu przez długi czas i muszą mieć właściwe podparcie. Przed zakupem materaca dobrze jest go sprawdzić, czyli poleżeć na nim trochę w pozycji w jakiej najczęściej śpimy, aby się nie rozczarować po paru tygodniach użytkowania. Niektórzy producenci dają możliwość darmowego testowania materaca przez jakiś czas i dopiero po tym okresie można go kupić, lub zwrócić.

W zależności od potrzeb, dostaniemy jedno, dwu, lub nawet trzyosobowe materace. Mogą być bardzo twarde, lub umiarkowanie twarde, ale znajdziemy też miękkie dla osób lubiących spać na brzuchu. Najtańsze modele kosztują niecałe dwieście złotych.