Podłoga do treningu fizycznego

Dla każdej aktywnej jednostki szybkiego reagowania, utrzymanie szczytowej formy było jednym z najważniejszych elementów rutyny. Nigdy bowiem nie można było przewidzieć kolejnej operacji, dlatego ćwiczenia i treningi sprawnościowe odbywały się codziennie. Podczas gdy żołnierze przyzwyczajeni byli do trudnych warunków w terenie, stan techniczny sali treningowej, w której przeprowadzali ćwiczenia był dość często uznawany za zbyt niski jak na profesjonalny obiekt wojskowy.

Sportowa nawierzchnia do ćwiczeń fizycznych

podłoga sportowa do ćwiczeńFaktem było iż jednostkowa sala treningowa nie była remontowana od wielu lat i obecnie nie spełniała wymagań załogi, dlatego też zapadła decyzja o jak najszybszym przeprowadzeniu remontu. Oprócz wyposażenia i odnowienia sali, miała tam również zostać położona profesjonalna podłoga sportowa do ćwiczeń sportów walki oraz treningu fizycznego. Podłoga taka, bowiem, znacznie ułatwiała nawet najbardziej intensywny trening, skutecznie zastępując maty sportowe, które dotychczas były wykorzystywane do treningów. Podłoga owa była bowiem skonstruowana z trzech warstw różnych tworzyw sztucznych, które nie tylko amortyzowały uderzenia, chroniąc ćwiczących przed obrażeniami i kontuzjami w ten sam sposób w jaki czyniły to maty sportowe, ale również umożliwiały pewniejsze poruszanie się i ćwiczenia ruchowe. Lakier którym podłoga została pomalowana fabrycznie nie należał do często używanych odmian o śliskiej powierzchni, więc nie wywoływał utraty równowagi po nieostrożnych manewrach. Podłoga była również prosta do konserwacji i czyszczenia, a sam lakier trudny do uszkodzenia. Sala treningowa na której podłoga miała zostać położona była stosunkowo duża, mając wielkość porównywalną do profesjonalnej siłowni komercyjnej, aczkolwiek z racji przystępnych cen za metr podłogi, końcowy koszt nie okazał się bardzo dotkliwy dla budżetu jednostki, zwłaszcza biorąc pod uwagę dodatkowe usługi jakie firma sprzedająca podłogi oferowała.

W cenie samej podłogi była również zawarta usługa jej położenia, oraz wszelkie naprawy gwarancyjne po uszkodzeniach mechanicznych. Żołnierze byli niezwykle zadowoleni z udogodnienia, jakim była profesjonalna podłoga do treningów, i znacznie chętniej przeprowadzali takowe w samej sali, dotychczas preferując ćwiczenia zewnętrzne.