komory hiperbaryczne dla dzieci

Polecane komory hiperbaryczne

W wyniku wdychania powietrza, do naszego organizmu dostaje się tlen, który następnie jest rozprowadzany po całym organizmie za pośrednictwem krwi. T bardzo ważny proces zachodzący w naszym organizmie, gdyż od niego zależy nasze zdrowie. Niedotlenione organy mogą przestać działać we właściwy sposób, dlatego też trzeba dbać o właściwą saturację.

Korzyści z zabiegów w komorach hiperbarycznych?

komory hiperbaryczne dla dzieciO działaniu i roli jaką pełni tlen w naszym organizmie od dawna wiadomo. Pierwsze komory tlenowe do powszechnego użytku zostały wprowadzone w dziewiętnastym wieku, choć ich pierwowzory pochodzą z siedemnastego wieku. Głównym zadaniem komory hiperbarycznej jest stworzenie idealnych warunków do przeprowadzenia tlenoterapii. Jest to zabieg polegający na wpuszczeniu do środka czystego tlenu pod trzy razy większym ciśnieniem niż to jakie występuje w atmosferze. Dzięki temu do naszego organizmu dociera znacznie więcej tlenu, w związku z czym jest on lepiej dotleniony i może lepiej funkcjonować. W obecnych czasach dostępne są nawet komory hiperbaryczne dla dzieci, które można znaleźć w kilku prywatnych placówkach przedszkolnych. Tlenoterapia ma bardzo pozytywny wpływ na dzieci, gdyż je uspokaja, dotlenia, poprawia koncentracje i procesy myślowe. Maluchy mogą nieodpłatnie korzystać z takiej komory w ramach pobytu w przedszkolu, zatem jest to ogromna zaleta placówki. Oczywiście w komorach również leczą się pacjenci z różnymi schorzeniami i dolegliwościami o charakterze przewlekłym lub przejściowym, ponieważ tlenoterapia wykazuje szerokie spektrum działania. Przede wszystkim dotlenia komórki, oczyszcza organizm z tlenku węgla w przypadku zaczadzenia, przyśpiesza gojenie się ran, a także pomaga w regeneracji skóry w przypadku osób z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia. Z tlenoterapii każdy może skorzystać albo w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia albo odpłatnie.

Chcąc samodzielnie wykupić zabiegi w komorze hiperbarycznej, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędy kilkuset złotych za jeden zabieg, a żeby osiągnąć pożądane rezultaty, trzeba wykonać przynajmniej dziesięć serii. Nie miej jednak jest to inwestycja w nasze zdrowie, która zawsze się opłaca. W Polsce jest przynajmniej kilkadziesiąt komór tlenowych, zatem bez problemu je znajdziemy.

Więcej na: https://omnioxy.com/

Leave a Comment