Popularna suwnica do hal

 

Działalność większości przedsiębiorstw zależy od sprawnego i szybkiego transportu ładunków. Dotyczy to zarówno firm produkcyjnych jak i magazynowych i przeładunkowych. Na rynku dostępnych jest bardzo duża liczba wysoce specjalistycznych urządzeń zdolnych przenosić ładunki o różnej wadze, kształcie i wielkości. Do największych transporterów należy zaliczyć suwnice produkowane w kilku podstawowych rodzajach.

Podział i budowa podstawowych typów suwnic

najlepsza suwnica natorowaPojawienie się suwnic zrewolucjonizowało wiele branż gospodarki. Dotyczy to w szczególności przemysłu ciężkiego, branży przeładunkowej i magazynowej. Suwnice zapewniają możliwość szybkiego i bezpiecznego transportu dużych i ciężkich ładunków. Na rynku występuje kilka rodzajów dźwigownic, z których najpopularniejszymi są suwnice bramowe i pomostowe. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się również suwnice półbramowe oraz konsolowe. Do zastosowań wewnątrz hal wydaje się być najlepsza suwnica natorowa. Jej nazwa pochodzi od umieszczenia konstrukcji suwnicy na torach od góry. Torowisko suwnicy jest układane na pewnej wysokości na ścianach nośnych hal lub specjalnych podkonstrukcjach. Konstrukcja suwnicy pomostowej natorowej składa się z kilku elementów tworzących znakomite urządzenie do perfekcyjnego i bezpiecznego manipulowania ładunkami. Most suwnicy pomostowej natorowej zbudowany jest z jednego lub większej liczby dźwigarów zamocowanych na ruchomych czołownicach poruszających się po torowisku. Ilość i wytrzymałość dźwigarów determinuje parametr udźwigu suwnicy. Może on być również regulowany ilością cięgników zamontowanych na moście. Cięgnik zaopatrzony w we własny napęd oraz zawiesia jest odpowiedzialny za unoszenie ładunków oraz za manipulowanie nimi prostopadle do kierunku jazdy suwnicy. Innym popularnym typem suwnicy jest dźwigownica bramowa. Znajduje ona zastosowanie szczególnie na zewnętrznych placach przeładunkowych. Torowisko suwnicy bramowej jest układane na poziomie „0” zaś most spoczywa na stalowych kolumnach. Suwnice osiągają bardzo różne rozpiętości i wartości udźwigu dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa.

Nowoczesne suwnice są znakomicie przystosowane do zewnętrznych warunków pracy. Producenci oferują urządzenia przystosowane do pracy w środowisku zanieczyszczonym chemicznie, cząstkami stałymi. Także podwyższona temperatura lub w warunkach zagrożonych wybuchem nie stanowi dla producentów żadnego problemu. Każda suwnica jest instalowana po przeprowadzeniu bardzo rzetelnej wizji lokalnej.