Praktyczna sala jęykowa

W obecnych czasach języka angielskiego uczą się już dzieci w przedszkolu, ponieważ staje się on podstawowym drugim językiem, którym się posługujemy. Na tak wczesnym etapie rozwoju, nauka powinna być prowadzona przez zabawę.

Co się powinno znaleźć w salach językowych?

wyposażenie sali języka angielskiegoMałe dzieci każdą wiedzę chłoną jak gąbka wodę, dlatego też tak szybko się uczą. Jednakże warto zadbać o środowisko w jakim ją zdobywają, aby uczenie się było dla nich przyjemnością. Swój ojczysty język, dzieci uczą się od pierwszych dni życia, więc nic dziwnego, że tak szybko się nim posługują. Z językiem angielskim może być bardzo podobnie. Zaawansowana nauka zaczyna się od momentu pójścia do szkoły podstawowej, gdzie wyposażenie sali języka angielskiego jest dopasowane do wieku uczniów. Liczy się nie tylko sama forma prowadzenia lekcji, ale też wykorzystywane materiały i atmosfera podczas nauki. W sali językowej najczęściej ławki są ustawiane okrąg lub łączone ze sobą, aby mogły utworzyć małe skupiska uczniów. Do dyspozycji nauczyciela są przeróżne pomoce dydaktyczne takie jak kolorowe karty z obrazkami i napisami w dwóch językach, klocki edukacyjne, plansze do gry czy specjalne maty. Im uczniowie są starsi, tym bardziej się kładzie nacisk na wiedzę niż na dobywanie jej poprzez zabawę. Wtedy najczęściej przydają się tablice suchościeralne, kolorowe pisaki czy rzutnik ze slajdami. W nauce języka obcego przydają się praktyczne fiszki, które mogą być zawieszone w różnych miejscach sali, aby przyśpieszyć naukę nowych słówek.

Obecnie niemalże w każdej szkole podstawowej i średniej znajdują się sale językowe, które mogą mieć przeróżne wyposażenie. Bardziej nowoczesne szkoły korzystają z pomocy multimedialnych, których obsługa nie sprawia dzieciom żadnych kłopotów.