Praktyczne karnisze w hotelu

Od kilku miesięcy prowadzę własny hotel, który jest spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa. Żeby było to miejsce jeszcze bardziej dochodowe, postanowiłam stworzyć w nim kilka mniejszych sale konferencyjnych i jedną większą. Na szczęście budynek jest na tyle duży, że znalazło się w nim miejsc na takie pomieszczenia. Wbrew pozorom zaaranżowanie sali konferencyjnej nie jest takim prostym zadaniem. Trzeba, bowiem, przemyśleć wiele praktycznych aspektów.

Zastosowanie automatycznych karniszy

automatyczne karniszeW dzisiejszych czasach szkolenia i warsztaty stały się wydarzeniami na porządku dziennym. Korzystają z nich firmy, urządzając szkolenia dla swoich pracowników, a także prywatne osoby, korzystający z wydarzeń otwartych. Szukamy nie tylko wiedzy branżowej, ale też możliwości rozwoju na różnych innych płaszczyznach. Mając na uwadze ten trend, w trakcie tworzenia mojego hotelu postanowiłam przeznaczyć w nim miejsce na większe i mniejsze salki konferencyjne. Trzeba je było w odpowiedni sposób urządzić, co okazało się wcale nie być takim łatwym zadaniem. Przede wszystkim musiałam wziąć pod uwagę fakt,że przez sale będzie się przewijać mnóstwo osób. Ważne było więc zastosowanie materiałów odpornych na zniszczenia, które są łatwe w czyszczeniu. Istotne były też szczegóły, takie jak możliwość zasłonięcia dość dużych okien. Na szczęście odkryłam bardzo ciekawe rozwiązanie, które stosowane jest w wielu profesjonalnych salach konferencyjnych. Chodzi mianowicie o automatyczne karnisze. Są to karnisze, do których przyczepia się zasłony, a potem można je przesuwać za pomocą pilota. Dzięki temu osoba prowadzą konferencje może w każdym momencie skorzystać z możliwości przyciemnienia pomieszczenia, bez konieczności zbliżania się do okna. Takie automatyczne karnisze są stosunkowo niedrogie. Dzięki nim zasłony są w stanie być dłużej czyste i gładkie, bez zagniecień, bo nikt ich nie dotyka. Automatyczne karnisze zastosowałam też w pokojach hotelowych. Dzięki nim zasłony są też równo ułożone.

Sale konferencyjne cieszą się dużą popularnością w dzisiejszych czasach, dlatego postanowiła stworzyć kilka takich salek w moim hotelu. W trakcie ich urządzania trafiłam na bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim są karnisze sterowane na pilot. Dzięki nim można przesuwać zasłony na odległość, co jest bardzo przydatne w salach konferencyjnych.