Przechowywanie towaru ma takie samo znacznie jak jego ekspozycja. W każdym sklepie czy magazynie, musi się znaleźć miejsce na bezpieczne składowanie zapasów towarów. Im większy asortyment, tym większy zapas trzeba utrzymywać.
Z czego może być zrobiony regał magazynowy?
Większość małych sklepów, nie posiada dużo przestrzeni, więc raczej nie magazynują wielkich zapasów. Swoją działalność opierają na systematycznych dostawach na bieżąco. Duże firmy mają najczęściej dodatkowe pomieszczenia pełniące funkcje magazynu, gdzie składowane są zapasy. W zależności od rodzaju asortymentu, potrzebne są regały magazynowe, które ułatwią przechowywanie i segregowanie towaru. W przypadku lekkich produktów takich jak produkty spożywcze, ubrania czy kosmetyki, można stosować najprostsze regały metalowe lub drewniane. Mogą one utrzymać tonaż nawet do dwustu kilogramów. Są bardzo praktyczne i najczęściej można je złożyć bez konieczności używania młotka, gwoździ czy śrub. Czasem w magazynie stosowane są duże kosze zamiast regałów, gdyż bardziej pasują do cech asortymentu. Regały pomagają w skutecznym organizowaniu przestrzeni magazynu i ułatwiają znajdowanie w nim pożądanych produktów. Dodatkowo chronią umieszczony na nich towar przed szkodami w postaci powodzi czy gryzoni. Najczęściej najniższa półka regału znajduje się na wysokości kilkudziesięciu centymetrów. Dostępne są również regały wyglądem przypominające klasyczne, domowe meble, z tym, że posiadają same półki bez drzwiczek. Poza nimi najdziemy też plastikowe regały.
Wybór optymalnych regałów nie jest prosty, bo wybór jest bardzo duży. Przy decyzji zakupu, trzeba zwrócić uwagę na tonaż jaki dany regał jest w stanie udźwignąć. Najtańsze regały kosztują niecałe sto złotych i są wytrzymałe jak na swoją cenę.