Praktyczny bawełniany kokon dla niemowląt

 Tworzenie wyprawki dla niemowlaka to nie lada wyzwanie. Na rynku jest szeroki wybór akcesoriów dla noworodka. Na rynku można wózkami, nosidełkami, łóżeczkami, przebijakami można znaleźć, niezliczoną ilość gadżetów, które powodują zawrót głowy u przyszłych mam.

Zastosowanie kokonu niemowlęcego z bawełny 

kokon niemowlęcy bawełnianyDo Polski co roku trafią rozwiązania, które są od lata popularne za granicą, jednym z nich jest kokon dziecięcy. Jest to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Sprawdzi się jako mata, dobrze izoluje podłoże. Dostępny kokon niemowlęcy bawełniany do ciekawa alternatywa dla bujaków. Bawełniane gniazdko można włożyć do gondoli, będzie świetnie tłumić wstrząsy. Większość kokonów można regulować za pomocą ściągacza, dzięki temu można go łatwo dopasować do kształtu wózka. Kokon dla noworodka można wykorzystać jako łóżeczko w łóżko małżeńskim. Jest to zabezpieczenie przed sturlaniem się dziecka na podłogę. Dla większego bezpieczeństwa najlepiej materac z łóżka przenieść na podłogę, aby obniżyć wysokość łóżka. Kokon bawełniany sprawdzi się podczas pierwszej podróży dziecka. Można go w łatwy sposób spakować do torby, szybko rozłożyć w obcym domu lub hotelu. Dziecko będzie miało zapewniony wysoki komfort przebywania w nowym miejscu. Jest to bardziej komfortowe rozwiązania niż wnoszenie po schodach ciężkiego wózka lub bujaczka. Rodzice mają czas dla siebie, mają wolne ręce. Dziecko leży w bezpiecznym wieku, pod okiem rodziców. Taki rozwiązania zapewnia komfort pod plecakami dziecka.

Kokon stosowany jest najczęściej do 7- 9 miesiąca życia niemowlaka. Warto wybierać atestowane produkty dla dzieci sprawdzonych producentów. Gniazdka dla niemowlaków występuje w wielu wzorach i kolorach. Dedykowane zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.