Pranie dywanów i wykładzin

 

Wykładziny dywanowe oraz same dywany niejednokrotnie goszczą jeszcze w polskich domach. Okazuje się, że wciąż mogą one świetnie spełniać swoje zadanie nawet jeśli mają one już dość dużo lat eksploatacji za sobą. Od dłuższego czasu dostępne są bowiem pewne metody dzięki którym możemy efektywnie przywrócić wykładzinom i dywanów ich dawny świetny wygląd. Wystarczy zastosować kilka prostych kroków. 

Efektywne metody prania dywanu

pranie dywanów ŁódźZapewne każdemu z nas zdarzyło się przynajmniej raz w życiu upuścić coś na dywan. Niekiedy następstwem takiego upuszczenia są plamy powstające na dywanie. Początkowo wydawać się może, że usunięcie takowych plam jest sporym problemem. Niemniej jednak jeśli zastosuje się odpowiednie techniki to będzie możliwe pozbycie się naprawdę uciążliwych plam. Od jakiegoś czasu w Polsce znaleźć można sprawdzone firmy, które codziennie świadczą usługi do jakich zaliczyć można pranie dywanów Łódź jest zaś miastem, w którym łatwo znaleźć można tego typu firmy. Najłatwiej i najszybciej można wykonać pranie dywanu metodą ekstrakcyjną. Taki sposób jest bardzo skuteczny ale jedynie w przypadku delikatnych zabrudzeń. Jeśli będziemy mieć do czynienia z poważniejszymi plamami to warto wybrać metodę określaną jako na wskroś. Sposób ten w przeciwieństwie do metody ekstrakcyjnej wymagał będzie zdejmowania dywanu z podłogi. Taki dywan jest następnie transportowany do miejsca, w którym odbywać się będzie pranie. Pierwszym z etapów prania dywanu taką metodą jest jego dokładne odkurzenie. Do tego zadania wykorzystywane są bardzo mocne odkurzacze przemysłowe. Następnie dywan jest płukany dużą ilością zimnej wody. Wówczas z dywanu usuwa się powierzchowne zanieczyszczenia. Krokiem kolejnym będzie umieszczenie dywanu w specjalnej pralce, w której nasz dywan spędzić musi przynajmniej kilkadziesiąt minut. Czas ten jest jednak zależny w dużym stopniu od skali zabrudzeń.

Jednym z ostatnich kroków związanych z praniem dywanów jest ich dokładne wirowanie. Podczas tego zabiegu z naszego dywanu odprowadzane jest aż 95 procent wilgoci. Natomiast pozostałe 5 procent usuwane jest w procesie suszenia dywanu w odpowiednio do tego przystosowanej suszarni. Do klienta wraca więc dywan bardzo dokładnie wyprany oraz w pełni wysuszony i gotowy do pościelenia w pomieszczeniu.