Proste w montażu ekologiczne szambo przydomowe

 

Posiadanie przydomowej oczyszczalni ścieków rozwiązuje wiele problemów. Pierwszym jest brak konieczności okresowego opróżniania kolektora i wzywania drogiego szambowozu. Przyjazd takiej cysterny może nas kosztować 100-200 zł a często trzeba zapisać się na termin, podczas gdy w tym czasie, szambo może wylać ku niezadowoleniu naszemu i sąsiadów z okolicznych posesji.

Bio – skuteczne szamba koło domu

ekologiczne szambo przydomoweMontaż nowego systemu oczyszczania ścieków na prywatnej posesji, to rozwiązanie długowieczne, które wystarczy nie tylko nam, ale i naszym dzieciom. Ekologiczne szambo przydomowe rozwiązuje wiele problemów z nieczystościami. Każdy rodzaj ścieków z gospodarstwa domowego wpływa do specjalnego zbiornika osadowego, tam jest wstępnie oczyszczany, by później płynąć dalej jako czyste płynne substancje. W ten sposób szambo samo się oczyszcza. Ścieki są systematycznie filtrowane i nie zalegają w zbiorniku. Oznacza to, że nie trzeba wzywać drogiego szambowozu i nie ma niebezpieczeństwa przepełnienia zbiornika. Działanie ekologicznego szamba przydomowego jest praktycznie bezawaryjne. Nie wymaga konserwacji ani innych czynności. Jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest usuniecie osadu po nieczystościach. Wykonuje się to raz na 1,5-2 lata. Zatem stosunkowo długi czas karencji czyszczenia nie jest uciążliwy i kosztowny. Ekologiczne szambo przydomowe to propozycja dla osób oszczędnych, praktycznych i nowoczesnych.

Montaż całego systemu, związanego z funkcjonowaniem ekologicznej oczyszczalni ścieków, jest niezwykle prosty. Cała procedura przypomina instalacje tradycyjnego szamba i ma podobny koszt. Różnice pojawiają się w kolejnych latach użytkowania. Wtedy nie musimy płacić za opróżnianie i wywóz szamba. Taka bio oczyszczalnia sama się oczyszcza.