Przebieg postępowania karno – skarbowego we Wrocławiu

Z pewnością mało kto cieszy się z tego, że musi płacić podatki. Jest to jednak rzecz, której nie da się uniknąć. Wiele osób przekonało się także, że bardzo łatwo może popełnić jakiś błąd, który początkowo jest dla nas niezauważalny. Okazuje się też, że posądzonym a nawet oskarżonym można zostać nawet na podstawie anonimowego donosu. Jak się bronić w sytuacji, w której nigdy wcześniej nie byliśmy?

Co trzeba wiedzieć o postępowaniu karno – skarbowym?

postępowanie karno skarbowe wrocławCoraz więcej osób decyduje się na otwarcie własnej firmy. Pozwala ona nie tylko mieć większą swobodę, ale także sprawia, że nie musimy pracować dla osób trzecich. Możemy mieć również własnych pracowników i z pewnością zarabiać więcej niż na przysłowiowym etacie. Prowadzenie własnej działalności to jednak nie tylko same przyjemności. Musimy pamiętać o bardzo wielu rzeczach, a szczególnie o płaceniu podatków. Więcej obowiązków mają również osoby, które importują towary zza granicy. Wiele osób samodzielnie prowadzi księgowość, inni zatrudniają księgowych. Czasem jednak może się zdarzyć, że zostaniemy posądzeni o to, że czegoś nie dopilnowaliśmy, nie zapłaciliśmy lub nie uregulowaliśmy. Może nas wtedy czekać postępowanie karno skarbowe Wrocław jest miastem, w którym odbywa się wiele takich spraw. Okazuje się także, że wiele z nich jest umarzana, ponieważ organy ścigania dosyć często działają zbyt pochopnie. Mogą wszczynać postępowanie zanim minie termin składania zaznań podatkowych lub podstawą działań jest jedynie jakaś zdawkowa informacja. Możemy się bronić i warto z tego prawa skorzystać.

Każdy ma prawo do obrony i oczyszczenia się z zarzutów. Jeśli zostaniemy o coś posądzeni, to wcale nie oznacza, że zostaniemy skazani. Bardzo często organy ścigania nie mają wielu wystarczających informacji, ale wszczynają postępowanie. Warto posiadać wszystkie dokumenty, które mogą potwierdzić naszą niewinność. Sądy dopuszczają również powołanie świadków, którzy będą mogli działać na naszą korzyść. Możemy również skorzystać z pomocy specjalisty.