Przeciwkorozyjne lakiery w sprayu

 

Elementy samochodu, które znajdują się blisko jezdni są bardzo narażone na uszkodzenia, zwłaszcza zimą. Zimową porą roku, drogowcy rozsypują na jezdnię sól, która ma za zadanie poprawić warunki jezdne, niestety ta sama sól osadza się na karoserii naszego samochodu, na felgach, a także zaciskach hamulcowych i sieje zniszczenie. Jeśli chcemy się długo cieszyć z dobrze wyglądającego, a przede wszystkim w pełni sprawnego samochodu, to musimy o niego zadbać. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na zaciski hamulcowe.

Dobrze zabezpieczone zaciski hamulcowe

przeciwkorozyjny lakier do zacisków hamulcowychJeśli zaciski w naszym samochodzie są mocno sfatygowane, to musimy przeprowadzić regenerację zacisków, ponieważ postępująca korozja, może skutkować awarią układu hamulcowego w najmniej oczekiwanym momencie. Sam proces regeneracji powinniśmy zacząć od podniesienia samochodu na podnośniku i zdjęciu kół. Następnie powinniśmy spuścić płyn hamulcowy i zdjąć zaciski. Jeśli zaciski hamulcowe są już zdjęte, to możemy przygotowywać je do ponownego pomalowania. Całą powierzchnię zacisków powinniśmy bardzo dokładnie wyczyścić, możemy w tym celu użyć pralki ultradźwiękowej. Następnie odtłuszczamy cały zacisk, zabezpieczamy wszystkie miejsca, które nie mogą zostać pokryte lakierem i możemy przystąpić do malowania. Powinniśmy użyć specjalnie przystosowanego do malowania zacisków lakieru. Przeciwkorozyjny lakier do zacisków hamulcowych nada się idealnie. Jest to lakier specjalnie przystosowany do malowania miejsc, które są szczególnie narażone na korozję. Taki lakier jest dużo odporniejszy na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, niż takie zwykłe lakiery. Malując zacisk, powinniśmy nałożyć minimum dwie warstwy lakieru. Między jedną, a drugą warstwą, powinniśmy odczekać, aż poprzednia warstwa dobrze wyschnie.

Lakier specjalnie przystosowany do malowania zacisków jest ogólnie dostępny. Możemy go nabyć w sklepach motoryzacyjnych, a także przez internet. Lakiery są sprzedawane w formie sprayu, więc nie potrzebujemy żadnego sprzętu lakierniczego do odmalowania zacisków. Za jedną puszkę lakieru, która powinna nam wystarczyć na pomalowanie conajmniej dwóch zacisków hamulcowych, zapłacimy od czterdziestu, do stu złotych. Za maksymalnie dwieście złotych możemy odświeżyć wygląd zacisków.