Przeciwzapalne właściwości maści z żywokostu

Pospolitą rośliną, która od dawna stosowana jest w medycynie ludowej, jest żywokost lekarski. Rośnie on na terenach podmokłych, stosowany jest do produkcji nalewek oraz maści, które wspomagają leczenie różnorodnych urazów. Można z powodzeniem po nie sięgnąć w przypadku skręcenia, zwichnięcia oraz złamania, skutecznie łagodzą dolegliwości bólowe i obrzęki. Są to doskonałe preparaty, które działają kojąco na stany napięcia mięśni, likwidują bóle kręgosłupa i stawów.

Wyjątkowe działanie maści z żywokostu

przeciwzapalna maść z żywokostuSwoje wyjątkowe właściwości korzeń żywokostu zawdzięcza zawartości śluzu, polifenoli, fruktan, alantoiny, krzemu, garbników. Sprawia to, że przeciwzapalna maść z żywokostu wykazuje działanie zmiękczające na skórę. Sprawdza się w przypadku trudno gojących się ran, a także odmrożeń i oparzeń. Przynosi ulgę w przypadku żylaków, odleżyn, zwalcza stany zapalne skóry i egzemy. Maść taka może być stosowana także w leczeniu trądziku, łagodzi stany zapalne i zapewnia gładką skórę. Tego typu produkty są stosowane w przypadku bolących stawów oraz problemów skórnych. Świetnie sprawdzają się w przypadku chorób skórnych oraz uszkodzeń, a także problemach ze stawami. Korzeń żywokostu ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dlatego z powodzeniem można go stosować zewnętrznie na bolące miejsca. Przynosi ulgę w przypadku wielu schorzeń, jak reumatoidalne zapalenie stawów, likwiduje dolegliwości bólowe po kontuzjach oraz urazach. Ze względu na zawartość alantoiny żywokost przyspiesza proces gojenia się ran, ma właściwości ściągające, a także łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację skóry. Chętnie stosowany jest przez osoby, których problemem jest łuszczyca, a także atopowe zapalenie skóry. Zapobiega odleżynom, łagodzi oparzenia słoneczne. Żywokost lekarski jest na szeroką skalę stosowany w kosmetyce, produkuje się z niego różnorodne kremy oraz maści. Tego typu produkty są łatwo dostępne, znaleźć je można w wielu sklepach oraz aptekach.

Skutecznie walczą z obrzękami, jakie pojawiają się na skutek złamań, zwichnięcia i skręcenia, wspomagają leczenie trudno gojących się ran, a także mogą być używane na żylaki. Żywokost wykazuje działanie lecznicze, ważne jest jednak, by stosować go wyłącznie zewnętrznie. Doustne stosowanie preparatów może okazać się bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dzięki różnorodnym składnikom, jakie znajdują się w korzeniu żywokostu, świetnie sprawdza się w przypadku różnorodnych problemów skórnych, a także urazów.