Przenośny terminal dla biznesu

Kiedyś większość sklepów prowadziła jedynie gotówkowe rozliczanie paragonów, a obecnie nawet za bułkę w piekarni możemy zapłacić bezgotówkowo kartą płatniczą. Terminale stały się bardzo popularne w branży handlowej i usługowej.

Jak można płacić przez terminale płatnicze?

przenośny terminal płatniczyKażdy przedsiębiorca ma konto bankowe, więc teoretycznie każdy, kto prowadzi sklep, lub oferuje klientom usługi, może ich rozliczać bezgotówkowo. Przenośny terminal płatniczy wymaga jedynie połączenia z internetem za pomocą Bluetooth ze smartfonem, lub tabletem, albo siecią WiFi. Nie posiada żadnych kabli, więc możemy go przenosić w różne miejsca, a także brać ze sobą kiedy na przykład jedziemy do klienta. Płatności mogą się odbywać zbliżeniowo, lub przez czytnik kart z paskiem magnetycznym. Terminal wystarczy raz dziennie ładować przy pomocy Bluetooth i może on działać przez wiele godzin. Obsługuje on większość rodzajów kart płatniczych i kredytowych, więc bez obawy każdy klient będzie mógł z niego skorzystać. Terminal płatniczy możemy kupić i ponieść jednorazowy koszt, albo wziąć go w miesięcznym abonamencie. Jego obsługa jest bardzo prosta i wszystkie napisy mamy w języku polskim. Przenośny terminal obsługuje drukarki fiskalne, dzięki którym możemy za jego pomocą drukować paragony, albo potwierdzenia. Jest on bardzo mały i lekki, więc bez problemu go zabierzemy ze sobą wszędzie tam, gdzie może nam zapłacić klient. Są one najczęściej wykorzystywane w prywatnych przychodniach, sklepach, restauracjach i hotelach.

Terminal płatniczy możemy kupić w sklepie z urządzeniami płatniczymi, niektóre banki oferują wzięcia terminala w abonamencie, albo możemy go dostać w sklepach internetowych. Wielu klientów płaci tylko kartą, więc posiadanie terminala może okazać się konieczne.