przeprowadzki

Przeprowadzka z zagranicy – jak się przygotować?

Zmieniająca się w ostatnim czasie dość burzliwe sytuacja polityczna zmusza wiele osób do powrotu do kraju. Jest to szczególnie widoczne w przypadku osób mieszkających w Anglii, gdzie nie zbyt przyjazny stosunek do obcokrajowców w tym Polaków jak i obawa o jutro wpływają na podjęcie decyzji o opuszczeniu wysp. Należy się jednak liczyć z tym, że przeprowadzka z zagranicy nigdy nie jest łatwa. Jak się do niej przygotować i z jakimi utrudnieniami należy się liczyć? W poniższym artykule przedstawimy kilka przydatnych informacji związanych z przeprowadzką z zagranicy. 

Przeprowadzki z Anglii do Polski – przymusowy powrót?

brexitBrexit bardzo wiele zmienił i choć warunki na jakich obcokrajowcy mieli by pozostać w Anglii nadal nie zostały jasno określone, to jednak budzi to wiele niepokoju i tym samym coraz więcej osób rozważa wyjazd. Według powroty.gov.pl powodem jest zresztą nie tylko niepewna sytuacja polityczna, ale także i nastawienie wielu rodzimych mieszkańców kraju, którzy to w wielu przypadkach odnoszą się do Polaków przebywających na wyspach i nie tylko do Polaków z nieskrywaną niechęcią. Niemniej oficjalnie nie zostało jeszcze określone to czy wyjazd rzeczywiście będzie konieczny i w przypadku, których obcokrajowców będzie to konieczne, ponieważ nakazem tym nie wszyscy mają zostać objęte. Niemniej osoby, które nie chcą czekać na rozstrzygnięcia prawne muszą się liczyć z tym, ze powrót z zagranicy i tym samym przeprowadzka nie będą należeć do łatwych.

Przeprowadzki z UK do Polski – jak się przygotować

przeprowadzkiPrzeprowadzki z zasady nie są czymś przyjemnym czy łatwym, a przeprowadzka z zagranicy jest jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ w tym przypadku trzeba wszystko dobrze zaplanować pod względem logistycznym i tym samym zastosować odpowiednie rozwiązania, które ułatwia nam cały proces. Najbardziej problematycznym elementem takiej przeprowadzki jest zorganizowanie odpowiedniego transportu, który to umożliwi przewiezienie wszystkich rzeczy. W tym wypadku mamy dostępne dwa rozwiązania, takie jak

  • transport międzynarodowy,
  • wynajem samochodów dostawczych.

Zasadniczo zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady jak i zalety.  Transport międzynarodowy jest rozwiązaniem zdecydowanie wygodniejszym, przy czym zwykle okazuje się, że jest to rozwiązanie dość drogie. Niemniej znalezienie firmy świadczącej usługi typu transport mebli Polska Anglia czy nawet transport mebli Polska Niemcy, nie powinno być szczególnie dużym problemem. Warto jednak oferty różnych firm transportowych porównać, by mieć pewność, że wybierzemy tą najkorzystniejszą zarówno, jeśli chodzi o jakość usług jak i cenę.  Wypożyczalnia samochodów dostawczych to w porównaniu z transportem zwykle tańsze rozwiązanie, przy tym jednak i bardziej kłopotliwe. Wynika to przede wszystkim z tego, że decydując się na wynajem samochodów dostawczych za kwestie doboru odpowiedniej trasy, sposoby zabezpieczenia ładunku, znalezienie kierowcy odpowiadamy we własnym zakresie. Zasadniczo jednak to, które rozwiązanie jest lepsze zależy przede wszystkim od tego jakie są nasze potrzeby i możliwości.

Pakowanie rzeczy do przeprowadzki – jak zabezpieczyć dobytek?

transport Anglia PolskaPrzy zagranicznej przeprowadzce ważne jest to by wszystko odpowiednio spakować i zabezpieczyć co znacząco ułatwi przewóz. W przypadku korzystania z usług transportowych problemów jest zwykle mniej, ponieważ za samo zabezpieczenie ładunku przy przewozie np. mebli odpowiada sama firma, niemniej jeśli decydujmy się na transport Anglia Polska w postaci np. kuriera i rzeczy typu ubrania wysyłamy w ten sposób, to konieczne jest odpowiednie ich zapakowanie w innym wypadku kurier może odmówić zabrania przesyłki o czym należy pamiętać. Przy pakowaniu dobytku w większości wypadków poza meblami sprawdzają się kartonowe opakowania. jest to wygodny i tani sposób na skuteczne zabezpieczenie rzeczy na czas przewozu. W przypadku delikatnych rzeczy jak np. szkło czy ceramika konieczne jest dodatkowe wypełnienie kartonów za pomocą folii bąbelkowej czy też papierów, które będą amortyzować wstrząsy i tym samym zmniejszać ryzyko uszkodzenia. W przypadku samodzielnego przewozu mebli, konieczne jest zabezpieczenie ich krawędzi jak i zdemontowanie ruchomych elementów co zmniejszy ryzyko uszkodzenia.

Przeprowadzki z Anglii do Polski – ile to kosztuje?

PRZEPROWADZKI Z ANGLII DO POLSKIPodejmując decyzję o przeprowadzce należy pamiętać o tym, że przeprowadzka z Anglii nie jest tania i zawsze trzeba brać to pod uwagę podejmując taką decyzję. Koszt przeprowadzki z Anglii zależy jednak od wielu, często różnych czynników, do których można zaliczyć takie jak:

  • rodzaj transportu,
  • długość trasy,
  • sposób zabezpieczenia ładunku,
  • łączny czas przeprowadzki.

Elementy te decydują o łącznej cenie przeprowadzki, należy jednak zawsze się liczyć z tym, że nie wszystko da się przewidzieć i tym samym mogą się pojawić dodatkowe koszty.

Podsumowując w dwóch zdaniach

Przygotowanie się do przeprowadzki z Anglii do Polski  nie jest może szczególnie łatwe jednak jest bardzo ważne jeśli chcemy by cały proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo. 

1 thought on “Przeprowadzka z zagranicy – jak się przygotować?”

  1. Witam, na pewno Brexit w dużym stopniu przyczynił się do tego, że wielu rodaków będzie wracać z Anglii do Polski i to nie tylko ze względów politycznych, ale także ze względu, że obcokrajowcy w tym kraju zaczynają być źle traktowani przez anglików

Leave a Comment