Rajstopy najważniejszym elementem stroju

Wybierając stój kobieta skupia się przede wszystkim na bluzce i spódnicy lub spodniach. Do tego trzeba koniecznie trzeba dobrać odpowiednie buty i torebkę. Zdaje się, że nie zwracamy uwagi na dość istotny element, który trzeba uzupełnić, jeżeli decydujemy się na spódnicę albo sukienkę. Trzeba wtedy wybrać odpowiednie rajstopy. 

Wybrać wzorzyste czy gładkie?

rajstopy wzorzysteZastanówmy się poważnie nad wyborem rajstop. W zależności ot tego na jaki rodzaj rajstop się zdecydujemy mogą one być tylko tłem dla naszego stroju albo stać się głównym ego punktem. W prążki, karo, paski albo ślady kocich łap, wybór wzorów jest duży. Jeżeli wolimy gładkie, mamy do wyboru całą gamę kolorów, od pastelowej zieleni do ciemnego fioletu. Także to jaką grubość rajstop wybierzemy ma znaczenie. Cienkie rajstopy wyglądają delikatniej, zaś te grubsze dodają wyrazistości naszej stylizacji. Najbardziej nasz stój wzmocnią rajstopy wzorzyste. Należy jednak pamiętać, by wybrać odpowiedni wzór. Jeżeli, na przykład, sukienka, którą planujemy na siebie założyć jest wykonana z materiału, na którym znalazł się przykuwający wzrok, lepiej jest wybrać gładkie rajstopy. Niekoniecznie cieliste. Do jasnej sukienki wybiera się zwykle jasne rajstopy, ale nie bójmy się eksperymentować. Delikatna sukienka w kwiaty świetnie kontrastuje z ciemnymi rajstopami i ciężkimi butami. Natomiast do gładkiej spódnicy można wybrać szalony wzór.

Może okazać się, że rajstopy są nie tylko dopełnieniem naszego stroju, ale najbardziej widocznym elementem. Odpowiednio dobrane rajstopy podkreślą nasze nasze nogi, wyeksponują to, co w nich najlepszego, a ukryją to, czego się wstydzimy. Zaś jeżeli rajstopy nie będą dobrane odpowiednio do sukienki i naszej urody, mogą całkowicie popsuć naszą stylizację.