Rekrutowanie pracowników z Ukrainy

Praca w Polsce dla wielu naszych rodaków nie jest czymś satysfakcjonującym. Chodzi tutaj przede wszystkim o wysokość zarobków. W związku tym mnóstwo osób postanawia wyjechać z Polski by podejmować pracę poza granicami naszego kraju. W efekcie w polskich przedsiębiorstwach zaczyna brakować chętnych do pracy. Często jedynym rozwiązaniem jest zatrudnianie obcokrajowców. 

Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce 

rekrutacja pracowników z ukrainyOd bardzo dawna widuje się takie zjawisko, że Polacy chętniej wyjeżdżają do pracy za granicę. Takie wyjazdy są często związane z tym, że w naszym kraju oferowane są zarobki na poziomie najniższej krajowej. Wyjazdy Polaków za granicę sprawiają, że w firmach działających w Polsce powstają luki, które trzeba przecież jakoś wypełnić by firma mogła normalnie funkcjonować. Często dobrym pomysłem okazuje się rekrutacja pracowników z Ukrainy. Obywatele tego kraju do Polski przyjeżdżają z reguły bardzo chętnie. Ich kraj jest bowiem pogrążony w głębokim kryzysie i tamtejsze zarobki są niezwykle niskie w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Do naszego kraju przyjeżdżają Ukraińcy podejmujące głównie proste prace fizyczne. Odnajdują się oni przykładowo w pracach budowlanych czy też przy taśmach produkcyjnych. Wielu Ukraińców wyraża chęć zostania w Polsce na stałe co dodatkowo może cieszyć polskich przedsiębiorców. Z zatrudnianiem takich osób obecnie również nie jest bardzo ciężko ponieważ prawo się zmieniło. 

Ogólnie rzecz biorąc Ukraińcy często stanowią filar polskich firm. Znalezienie pracowników z Ukrainy jest możliwe również dzięki agencjom pracy, którzy poszukują pracowników w całej Europie. Kontaktując się z taką agencją musimy koniecznie jasno określić jakie mamy wymagania co do zatrudniania takich osób. Dzięki temu łatwo dobierzemy pracownika pasującego do naszej firmy.