Rodzaje akumulatorów na rynku

 

Na rynku jest wiele różnego rodzaju akumulatorów. Przy wyborze odpowiedniego akumulatora należy zrobić rozeznanie, aby spełniał swoje funkcje i był dopasowany do pojazdu, w którym będzie pracował. Należy z dbałością dobrać akumulator, aby móc w pełni korzystać z jego funkcji. Do akumulatora należy dobrać również odpowiedni do niego prostownik.

Jaki akumulator będzie dobry na jacht?

dobre akumulatory do jachtówAkumulatory, które wykorzystywane są w jachtach mogą być żelowe (GEL), WET (kwasowe) lub mogą to być akumulatory wypełnione specjalnym szklanym włóknem (AGM). To, na jaki zdecyduje się klient zależy od zasobności jego portfela. Akumulatory kwasowe są najtańszym rozwiązaniem ze wszystkich. Znacznie lepsze i trwalsze są akumulatory żelowe lub AGM. W akumulatorach AGM znajdują się specjalne włókna, które wchłaniają elektrolit, dzięki temu akumulator jest zdolny do pracy cyklicznej, tak jak standardowy żelowy akumulator. Akumulatory, które są stworzone do pracy cyklicznej mają długi czas funkcjonowania bez ładowania ich, odporne są na długie rozładowania. Aby uniknąć przegrzania i zniszczenia podczas ładowania, nie wolno do ich ładowania używać prostowników stworzonych do akumulatorów kwasowych. Akumulatory żelowe oraz AGM można ładować i rozładowywać bez obawy, że stracą one swoją żywotność. Nadają się do używania wszędzie tam, gdzie nie można pozwolić sobie na ciągłe ładowanie. Bardzo długi czas mogą pracować bez ładowania. Dobre akumulatory do jachtów czy łodzi wspaniale spełniają swoją funkcję. Wspierają działanie urządzeń pokładowych. Akumulatory AGM są dedykowane do pojazdów z wysokim zapotrzebowaniem energetycznym. Posiadają podwójny tryb pracy tzn. rozruch oraz zasilanie. W akumulatorach AGM oraz żelowych substancja wewnątrz jest szczelnie zamknięta i chroniona przed wyciekiem, dlatego tego rodzaju akumulatorów można używać w różnych warunkach, nawet w wysokich temperaturach. Akumulatory tego typu są bezpieczne w użyciu.

Wybór akumulatora zależy od zasobności portfela. Warto wybrać akumulator, który będzie ładowany cyklicznie. Dzięki czemu można w pełni wykorzystywać jego właściwości. Warto zastanowić się nad wyborem pomiędzy akumulatorem żelowym, a tym wypełnionym wkładem z włókna szklanego. Obydwa będą świetnym wyborem na jacht.