Rzetelne biuro księgowe

Niektóre zawody wymagają zaliczenia wielu lat nauki lub skończenia odpowiednich kursów, aby wiedza i doświadczenie zdobyte na praktykach, pozwalały na rozpoczęcie pracy. Na pewno taką branżą jest księgowość, ponieważ obejmuje ona ogromy zakres materiału, a dodatkowo przepisy ją regulujące, dość często ulegają zmianom.

Kto pracuje w biurze księgowym?

biuro księgowe gdańskKażdego roku kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi kończy studia rachunkowe i szuka pracy w księgowości. Jest to branża dość mocno oblegana przez pracowników, ponieważ zapewnia atrakcyjne wynagrodzenie. Średnia pensja głównego księgowego to około trzech – czterech tysięcy złotych, natomiast kadrowi zarabiają od dwóch do nawet trzech tysięcy złotych. Jednak żeby się dostać do biura rachunkowego, trzeba mieć już jakieś doświadczenie albo przynajmniej kierunkowe wykształcenie. Jeżeli interesuje nas dobre biuro księgowe Gdańsk jest miastem, w którym znajdziemy ich sporo. Zwłaszcza duże biura stale potrzebują nowych pracowników, gdyż systematycznie poszerzają swoją działalności i zatrudniają kolejnych specjalistów. Przeważnie wystarczy kilka lat pracy na pomocniczym stanowisku w księgowości, aby móc awansować i zajmować się bardziej odpowiedzialnymi sprawami. Zawsze najwięcej obowiązków mają główni księgowi, ponieważ odpowiadają za prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych i jawnych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek partnerskich, komandytowych i z ograniczoną odpowiedzialnością. Dużą zaletą usług świadczonych przez biura rachunkowe jest kompleksowy charakter, który obejmuje jednocześnie księgowość, kadry, płace i coraz częściej także  doradztwo z zakresu optymalizacji podatków w firmie. Za obsługę księgową przedsiębiorcy opłacają stały, miesięczny abonament, którego wysokość jest indywidualnie ustalana.

Statystyki pokazują od lat, że największym zainteresowaniem cieszą się usługi księgowe w dużych miastach Polski. Korzysta z nich nawet czterdzieści procent wszystkich przedsiębiorców, zatem jest to znaczna ilość firm. Przeważnie klientami biur są małe lub średnie przedsiębiorstwa, które zatrudniają maksymalnie do pięćdziesięciu pracowników. Większe firmy najczęściej zatrudniają swoje księgowe.