Skuteczne ocieplanie budynków

Bardzo dużo ciepła z wnętrza naszego budynku umyka przez jego górne partie. Przede wszystkim chodzi tutaj o poddasze, które koniecznie trzeba właściwie zabezpieczyć. Mamy całe mnóstwo możliwości jeśli chodzi o materiały, które do ocieplania poddasza możemy zastosować. Szczególnie dużą popularnością w ciągu ostatnich kilku lat zaczęła cieszyć się pianka poliuretanowa.

Sprawdzone metody ocieplania domów

ocieplanie pianką łódzkieZ reguły jest tak, że przy budowaniu domu automatycznie myślimy o tworzeniu odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej. Najczęściej kończy się na tym, że takie warstwy tworzone są przy użyciu styropianu. Przez długie lata utarło się bowiem to, że styropian do ocieplania nadaje się najlepiej. Jednak równocześnie prowadzone były testy dotyczące pianki poliuretanowej. Pierwszy raz materiał ten został zastosowany w Stanach Zjednoczonych. Szybko zorientowano się, że doskonale może on się sprawdzić w przypadku ocieplania najróżniejszych budynków. Pianka poliuretanowa została nazwana skrótową pianką PUR. Jeśli chodzi o ocieplanie pianką Łódzkie jest jednym z polskich województw, w którym ocieplanie taką pianką jest niezwykle popularne. Niemalże co tydzień powstają kolejne firmy, które zajmują się tworzeniem warstw termoizolacyjnych przy użyciu pianki PUR. Pianka poliuretanowa uzyskuje pełne właściwości już po kilkunastu minutach od jej nałożenia. Szybko ona twardnieje i tworzy jednolitą warstwę chroniącą przed wychłodzeniem pomieszczeń.

Pianka poliuretanowa jest obecnie stosowana już nie tylko w przypadku budynków murowanych. Również doskonale może się ona spisywać przy budynkach stworzonych z drewna. Często praktyką jest to, że pianka poliuretanowa jest używana przy domach z bali a nawet przy lekkich konstrukcjach określanych jako domy kanadyjskie czy szkieletowe.