Skuteczne serum gładki aloes

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, ponieważ każdego dnia oddziałują na nią negatywne czynniki drażniące. Twarz jest szczególnie narażona na promienie słoneczne, mróz czy klimatyzację, zatem trzeba ją właściwie zabezpieczać.

Jak działają sera z aloesem?

serum gładki aloesJeżeli chcemy zachować piękny, młody i zdrowy wygląd, to musimy uważnie dobierać kosmetyki, których stosujemy. Trzeba rozróżnić typ cery  pod tym kątem dobrać krem, tonik czy serum. Przeważnie do codziennej pielęgnacji stosuje się kremy, zwłaszcza te lekkie, ale równie dobrze sprawdzi się serum gładki aloes, które jest naturalne i bezpieczne dla każdego typu skóry. Przede wszystkim zawiera jedynie kilka, niezbędnych składników, dzięki czemu nie ma ryzyka, że będzie uczulać. Ma lekką, żelową konsystencję i szybko się wchłania, przez co świetnie się sprawdzi jako baza pod makijaż. Serum, jak sama nazwa sugeruje, ma mocniejsze i bardziej skoncentrowane działanie niż zwykłe kremy, ale dzięki temu jego skuteczność jest większa. W jego składzie znajdziemy dużą dawkę żelu z aloesu, który jest znany z właściwości nawilżających i regenerujących, kwas hialuronowy, który zatrzymuje wilgoć w skórze oraz zabezpiecza ją przed jej utratą. Dodatkowo w serum może się znaleźć gliceryna pochodzenia roślinne, która nawilża skórę oraz ekstrakt z luceryny, nazywany roślinnym retinolem. Stosując regularnie serum, czyli dwa razy dziennie przez przynajmniej dwa tygodnie, szybko zauważymy pierwsze efekty w postaci doskonale nawilżonej i zabezpieczonej skóry.

Zaletą tego serum jest to iż może być stosowane przez posiadaczki każdego rodzaju cery. Nie zatyka porów, nie powoduje świecenia się skóry i szybko się wchłania. Można je kupić w dobrych sklepach kosmetycznych lub sklepach z ekologicznymi produktami do pielęgnacji.