Skuteczny krem ze śluzem ślimaka

Skóra na twarzy jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego trzeba o nią szczególnie dbać. Ważna jest codzienna pielęgnacja, która będzie dopasowana do  indywidualnego typu skóry. Najważniejsze jest systematyczne oczyszczanie i nawilżanie.

Co zawierają kremy ze śluzem ślimaka?

krem ze śluzu ślimakaDla nas ślimak jest zwykłym, małym mięczakiem, które można powszechnie spotkać na łąkach. Dla Francuzów nasze winniczki są prawdziwym przysmakiem, natomiast w Azji są one cenione za swój śluz. Krem ze śluzu ślimaka jest obecny na naszym rynku już od wielu lat i cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest skuteczny. Może być stosowany do każdego rodzaju skóry, gdyż świetnie nawilża, odżywia i regeneruje. Przeważnie śluz se ślimaka jest stosowany w kremach przeciwzmarszczkowych, ponieważ wykazuje silne właściwości regeneracyjne. Liczne badania dowiodły, że wyciąg ze śluzu jest bogaty w alantoinę, która jest znana z silnego działania nawilżającego, kojącego, łagodzącego i przyśpieszającego regenerację skóry. Posiada także dużą dawkę kwasu glikolowego, który złuszcza martwy naskórek, reguluje wydzielanie sebum, odświeża skórę i hamuje procesy starzenia się skóry. Oczywiście zawiera także kolagen, który jest naturalnym wypełniaczem zmarszczek oraz sporo witaminy A, E i C, które świetnie regenerują i odżywiają skórę. Kremy ze śluzem ślimaka przeważnie mają lekką konsystencję, które szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Przeważnie są w wersji na noc, gdyż doskonale regenerują i wzmacniają skórę.

Na rynku znajdziemy wielu producentów takich kremów, ale przed ich wyborem należy dokładnie czytać etykiety dotyczące składu. Dobre kremy ze śluzem ślimaka zawierają duże jego stężenie, przez co są skuteczne. Ponadto mają naturalne składy, przez co są bezpieczne.