Sprawdzony żłobek w Wieliczce

W zdecydowanej większości przypadków, to mama zostaje z dzieckiem do momentu zakończenia urlopu macierzyńskiego, a potem wraca do pracy lub bierze urlop wychowawczy na kolejne cztery lata. To czy dziecko zostanie posłane do żłobka, jest indywidualną kwestią.

Ile kosztuje rodziców posłanie dziecka do żłobka?

żłobek wieliczkaW wieku około dwunastu miesięcy, większość dzieci stawia swoje pierwsze kroki, które z każdym dniem są coraz bardziej płynne i skoordynowane. W wieku dwóch lat, maluchy są już całkiem sprawne i stają się coraz bardziej samodzielne. To też czas na naukę higieny i samodzielnego załatwiania swoich potrzeb na nocnik. Także na tym etapie rozwoju, wielu rodziców posyła maluchy do żłobka, który trwa aż do trzecich urodzin. Nie jest on obowiązkowy, ale przez wielu rodziców jest uznawany jako bardzo pomocny w rozwoju dziecka, ponieważ nic mu nie zastąpi kontaktu z rówieśnikami. Jeżeli interesuje nas dobry żłobek Wieliczka jest miastem, w których działa ich przynajmniej kilka. Przeważnie w jednej placówce znajduje się od dwudziestu do nawet czterdziestu maluchów, w zależności od wielkości placówki. W państwowych placówkach rodzice najczęściej płacą jedynie za jedzenie lub dodatkowe zajęcia, natomiast w prywatnych żłobkach konieczne jest opłacenie comiesięcznego czesnego. Z jednej strony żłobki są bardzo potrzebne, bo jest wielu rodziców nie ma z kim zostawić dwulatka, a sami z nim nie mogą zostać, gdyż wracają do pracy. Z drugiej strony często bywa, że maluchy kila dni chodzą do żłobka, a potem kilka tygodni chorują.

Każdy rodzic samodzielnie podejmuje decyzję o posłaniu lub nie posłaniu dziecka do żłobka według własnych kryteriów. Większość maluchów lubi tam spędzać czas i bardzo szybko się rozwijają poprzez kontakt z rówieśnikami, bo nawzajem się naśladują.