Szybkie cięcie pleksi laserem

Do największych zalet pleksi zalicza się łatwość w dostosowywaniu jej do własnych potrzeb, a także wielu możliwości obróbki. Może być ona gięta, tłoczona, cięta, klejona, polerowana, a nawet drukowana, dzięki czemu możliwości zastosowania są tak szerokie. Oprócz indywidualizacji projektów pod względem wymiarów możliwe jest również skorzystanie z różnych sposobów cięcia pleksi. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Popularne metody cięcia pleksi

tanie cięcie pleksi laseremDo cięcia pleksi wykorzystuje się cięcie piłą mechaniczną, polerowanie plexi diamentami oraz cięcie laserem. Ten trzeci sposób jest metodą pozwalającą na uzyskanie największej dowolności w kwestii kształtów. Możliwe jest zaprogramowanie laserów do stworzenia niemal każdego wzoru, przy zastosowaniu dedykowanego oprogramowania oraz pliku grafiki wektorowej, który będzie zawierał taki projekt. Urządzenia tego rodzaju są sterowane komputerowo, co zapewnia wysoką precyzję oraz szybkie wykonanie cięcia. Krawędzie takich elementów stają się wyjątkowo gładkie oraz estetyczne, w związku z faktem, że ploter roztapia tworzywo. Możemy zlecić tanie cięcie pleksi laserem. Pleksi jest materiałem trudnopalnym oraz nie wydziela szkodliwych substancji, co gwarantuje operatorowi takiego lasera bezpieczeństwo i nie wpływa w sposób negatywny na środowisko naturalne. Laser umożliwia wycięcie kształtów widocznych na konfiguratorze, a także umożliwia wykonanie otworów i umożliwia poradzenie sobie z niestandardowymi projektami. Wybór odpowiedniego rodzaju cięcia pleksi powinien być uzależniony od zapotrzebowania oraz oczekiwanych końcowych rezultatów. Metoda laserowa umożliwia jednocześnie grawerowanie. Krawędzie w czasie cięcia są ostre oraz czyste, dzięki czemu nie wymagają dodatkowej czasochłonnej obróbki, takiej jak polerowanie albo szlifowanie. Jest to materiał dosyć miękki, dzięki czemu wszelkie nierówności są wyrównywane przez lasery poprzez nadtapianie.

Korzystając z metody cięcia pleksi laserem, możliwe jest uzyskanie zaskakująco dobrych rezultatów. Możliwe jest wykonanie nie tylko płaskich przedmiotów, ale także pudełek, uchwytów, stojaków, gadżetów reklamowych, ramek, lamp i innych ciekawych przedmiotów. Ograniczeniem w tym wypadku jest wyobraźnia, dlatego metoda cięcia laserowego pleksi staje się coraz bardzo popularna i wykorzystywana w coraz szerszym zakresie.