Urlop nad morzem to nie tylko plaża

 

Myślisz o wakacjach nad polskim morzem i zastanawiasz się, który kierunek wybrać? Wiele zależy od tego, czego oczekujesz po urlopie. Dla jednych najważniejsze są czyste plaże, dla innych brak tłumów, o co latem akurat trudno, a kolejne osoby wakacyjny odpoczynek chcą połączyć ze zwiedzaniem. Istotne są również miejsca noclegowe i atrakcje, jakie proponują. Wiele z tych rzeczy oferuje na przykład Ustka.

Wakacje w Ustce to nie tylko plaża

wczasy ustkaUstka to średniowieczna osada rybacka i pozostałości tamtych czasów wciąż widać w tej miejscowości. Jeśli więc trochę historii plus odpoczynek i opalanie to wymarzone przez ciebie wczasy Ustka będzie znakomitym pomysłem. Rybackie chaty, port, molo – to wszystko zobaczycie na miejscu w przerwach między plażowaniem. Do zobaczenia jest jednak znacznie więcej. Choćby w samym porcie znajdziecie urząd celny w budynku sprzed ponad 100 lat czy spichlerz. Dla wielbicieli historii pozycją obowiązkową jest również Czerwona Szopa, czyli dawna baza ratowników. Podczas wczasów w Ustce nie wypada nie wejść na latarnię, która także jest dostępna dla turystów. Oczywiście miejscowość oferuje również wiele miejsc noclegowych dla każdego – par, rodzin czy osób, które podróżują w pojedynkę. Na miejscu warto spróbować nadmorskich specjałów, czyli ryb pod wieloma różnymi postaciami. Nie można zapomnieć, że Ustka posiada status uzdrowiska, więc nie tylko walory historyczne czy wypoczynkowe warto wziąć pod uwagę, wyjeżdżając w to miejsce. Jod i solanki mają pozytywny wpływ na zdrowie, a na miejscu leczy się schorzenia reumatyczne czy sercowe. I jeszcze to, co dla wielu jest najważniejsze, czyli plaża. Tłumy turystów przyjeżdżają do Ustki, by się opalać i korzystać z innych atrakcji nad morzem. Latem znajdziecie tu wiele zajęć także dla dzieciaków, w tym liczne animacje czy poszukiwanie bursztynu.

Ustka latem, ale nie tylko, oferuje wiele atrakcji. To nie tylko plażowanie i kosztowanie ryb. To także wiele miejsc do zobaczenia. Można nawet skorzystać z wycieczek po miejscowości albo na wypożyczonym rowerze pojeździć po okolicy. Jeśli zwiedzania będzie wam mało, zawsze możecie wybrać się do nieodległego Słupska. Tam także znajdziecie sporo zabytków. A potem wrócicie do Ustki, by ponownie poczuć klimat starej, rybackiej osady.