Urocza kanapa dziecięca

Moja córka Maja od dawna marzyła o nowym pokoju, więc stwierdziliśmy razem z mężem, że już czas wyremontować go w taki sposób by nie przypominał już pokoiku dla niemowlaka. W pokoju wymieniliśmy praktycznie wszystko – meble, podłogę, a do tego przemalowane zostały również ściany. Maja pomagała wybierać wszystkie meble np. zamiast małego łóżka wybrała sobie rozkładaną kanapę w różowym kolorze. Jest to chyba najładniejsza rzecz z całego pokoju.

Kanapa to ładne oraz wygodne miejsce do spania

kanapa rozkładana dla dziewczynkiMój mąż nie był przekonany do pomysłu by pozwolić córce na wybranie mebli do swojego pokoju. Ja jednak uważam, że dzieci w tym wieku wiedzą już, co im się podoba i nie chciałam żeby córka miała w pokoju rzeczy, które nie są w jej guście. Oczywiście to my, jako rodzice mieliśmy ostatnie słowo, ale nie widziałam problemu w tym, by to Maja pomogła nam wybrać odpowiednie meble. My patrzyliśmy na meble pod względem ich funkcjonalności, a córka skupiała się na ich wyglądzie. W jednym ze sklepów zainteresowała nas różowa kanapa rozkładana dla dziewczynki, która prezentowała się niezwykle uroczo. Początkowo zastanawialiśmy się czy łóżko nie byłoby lepsze, ale okazało się, że kanapa jest niezwykle wygodna. Zarówno przed, jak i po rozłożeniu. W kanapie znajduje się schowek na pościel, co pomaga mi w utrzymaniu porządku w pokoju córki. Kanapa nie zajmuje dużo miejsca, więc udało mi się zmieścić w pokoju dodatkową szafę, w której córka przechowuje zabawki, przybory szkolne oraz część ubrań. Kanapa córki jest mniejsza niż standardowa kanapa do salonu, a więc nie wygląda dziwnie w małym pokoju. Jej różowy kolor nie jest zbyt rzucający się w oczy, a jednak nadaje kanapie uroku. Jej zaletą jest też to, że łatwo się rozkłada.

Niesamowicie się cieszę widząc ile radość sprawia Mai przebywanie w nowym pokoju. Myślę, że pomysł z rozkładaną kanapą zamiast łóżka był naprawdę trafiony, ponieważ pokój córki nie należy do największych, więc łóżko zajęłoby zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu. Kiedy kanapa jest złożona prezentuje się naprawdę uroczo – różowy materiał bardzo ładnie pasuje do jasnoszarych ścian i kolorowych poduszek, które moja córka codziennie rano pieczołowicie układa na kanapie. Fajnie, że córka ma w pokoju tak funkcjonalny i ładny mebel.