Wiszący fotel nie tylko do ogrodu

W dzisiejszych czasach każdy skrawek zieleni jest na wagę złota a jeżeli jeszcze ten skrawek należy do naprawdę mamy szczęście. Niezależnie od tego czy będzie to balkon, taras, ogród czy działka, dobrze urządzona przestrzeń pozwoli nam na skuteczny odpoczynek i ucieczkę od codziennego zgiełku. W zagospodarowaniu takiej przestrzeni będą nam pomocne różnego rodzaju meble.

Gdzie powiesić fotel

fotele wiszące

Wydawałoby się, że meble ogrodowe, jak sama nazwa wskazuje, powinny stać w ogrodach lub na działkach, ewentualnie na rozległych tarasach czy balkonach. I rzeczywiście, jeżeli myślimy o klasycznych meblach typu obszerne kanapy, leżanki, stoły czy ławy, najlepiej będą się one prezentowały na dużych przestrzeniach, szczególnie te ciężkie drewniane lub metalowe. Jeżeli jednak mówimy o różnego rodzaju leżakach czy fotelach, niektóre ich wersje możemy z powodzeniem wykorzystać na balkonach lub nawet w mieszkaniu. Do takiego rodzaju mebli należą fotele wiszące, zarówno te podwieszane bezpośrednio do sufitu jak i te z własnymi stojakami. Fotele takie mogą być wykonane z praktycznie każdego materiału. Metalowe, wiklinowe, rattanowe, czy wykonane z materiału – w każdym przypadku stanowią oryginalne i wygodne miejsce do wypoczynku. Otoczone zielenią niezależnie od tego czy staną na balkonie, w ogrodzie czy w zielonym kącie naszego pokoju będą stanowiły ciekawy element wyposażenia. Mogą to być fotele pojedyncze lub dwuosobowe, krótsze i głębokie jak klasyczne siedziska albo z przedłużoną częścią pod nogi przypominające bardziej leżak. Mogą przypominać kształtem huśtawki, hamaki oraz posiadać różnego rodzaju zadaszenia. Bardzo ważną sprawą w doborze odpowiedniego dla nas fotela jest właściwy kształt siedziska oraz odpowiednie poduszki. Kształt i głębokość siedziska powinna być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb oraz do miejsca, w którym stanie fotel. Wiszące fotele występują również w wersji dziecięcej, przypominając swoim kształtem kołyski.

Wybierając tego rodzaju mebel warto zwrócić uwagę na odporność materiału, z którego jest wykonany. Fotele wiszące na zewnątrz powinny być odporne na wilgoć oraz wysokie temperatury i powinny być łatwe w czyszczeniu. Poduszki do takiego fotela powinny mieć wymienne pokrowce i być wykonany z mocnych i łatwych do prania tkanin.