Wybieramy maszyny do sitodruku

Koszulki z niepowtarzalnymi nadrukami cieszą się obecnie ogromną popularnością. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzają się w różnorodnych zestawieniach, mogą być doskonałym elementem codziennych stylizacji. Planując rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość zamówienia odpowiedniego rodzaju maszyny, która umożliwi wykonanie takich nadruków.

Wybieramy dobrą maszynę wykonującą nadruki

maszyny sitodrukWiele osób rozpoczynających działalność związaną z nadrukami posiada liczne wątpliwości odnośnie doboru odpowiedniej technologii wydruku. Jest to jednak bardzo istotna kwestia, ponieważ będzie wpływać na ostateczny efekt i wygląd maszyny. W zależności od wyboru konkretnego rodzaju druku, odzieży na jakiej będzie powstawał i barwnika, można uzyskać bardzo różnorodne efekty. Jeżeli zakupimy dobre jakościowo maszyny sitodruk będzie estetycznie się prezentował. Jest to analogowa metoda nadruków na materiałach, a same maszyny są zbudowane ze stalowej ramy oraz nylonowej siatki. Czynność przetłaczania farby i wykonywania odbitki może być realizowana ręcznie, a wtedy farbę przeciska się ręcznie przez formy drukowe. Może być jednak realizowana także maszynowo, gdzie farbę automatycznie przeciska maszyna. Samo przygotowanie formy będzie przypominało przygotowanie konkretnego szablonu. Konieczne jest zakrywanie wszystkich części siatki w taki sposób, aby uzyskać na materiale dany kształt. Stosując metodę sitodruku można drukować jednorazowo jeden kolor, ponieważ każdy kolor jest osobną warstwą. Z tego powodu taka metoda nadruków sprawdza się zwłaszcza w przypadku jednolitych i niezbyt kolorowych nadruków. Alternatywą jest nadruk cyfrowy, który działa jak domowe drukarki atramentowe. Istnieje także metoda DTG oraz metoda druku pigmentowego. Znając poszczególne metody, najłatwiej można wybrać taką, która będzie nam odpowiadała pod względem kosztów inwestycji w dany sprzęt, czasochłonności pracy oraz uzyskiwanych wizualnie efektów, które również bywają bardzo zróżnicowane.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, abyśmy mogli skorzystać z nowoczesnych metod drukowania na materiale oraz sprzedawania gotowych koszulek z nadrukami, powinniśmy poszukać odpowiedniego sposobu nadruku. Sitodruk jest jedną z metod, która umożliwia wykonywanie nadruków analogowych ręcznie albo maszynowo, w zależności od modelu maszyny.