Wybieramy podłogę do domu

Właśnie jestem w trakcie planowania wyglądu mojego nowego domu. Wraz z mężem prowadzimy zażartą dyskusję na temat doboru poszczególnych materiałów czy kolorów we wnętrzach. Dosyć duże wyzwanie mieliśmy z wyborem podłogo do salonu oraz do sypialni. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na naturalne i zarazem eleganckie rozwiązanie, które doskonale współgra z koncepcją aranżacji całego domu. Ma być elegancko i nowocześnie zarazem. 

Podłoga z drewna w salonie

deska podłogowa drewnianaDrewno jest takim cudownym materiałem, który pasuje praktycznie do każdego stylu aranżacji wnętrz. Sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach, w eleganckich i tych bardziej dekoracyjnych. My również postanowiliśmy postawić z mężem na drewno w naszym nowym domu. Nie tylko zamówiliśmy drewniane meble, ale ostatecznie, w przeważającej części domu, pojawią się drewniane podłogi. Ostatecznie, bo długo nie mogliśmy dojść do kompromisu. Do wyboru były standardowo panele albo deska podłogowa drewniana, która jednak wymaga odpowiedniej konserwacji. Mimo tego zdecydowaliśmy się na tę deskę właśnie, w ciemny, odcieniu. Została ona zabezpieczona i pokryta warstwą lakieru. Prezentuje się ona naprawdę fantastycznie, zarówno w sypialni, jak i w salonie, nadając im nieco elegancji. Deski założyła wynajęta przez nas ekipa specjalistów. Chcieliśmy bowiem, żeby całe podłoże było odpowiednio przygotowane, a same desko położone i zabezpieczone w jak najbardziej profesjonalny sposób. Podłoga ma nam bowiem posłużyć przez długie lata. Kupiliśmy nawet specjalny płyn do mycia drewnianej podłogi. Ma on pomóc w zachowaniu blasku i utrzymaniu głębi koloru. Mimo tego, że w alternatywie były tańsze od desek panele, to nie żałujemy naszej decyzji. Deski, bowiem, mają w sobie coś takiego niepowtarzalnego. Coś, co przybliża nas w naszym własnym domu do natury i wprowadza elegancki klimat. 

Długo nie mogliśmy dojść z mężem do kompromisu w sprawie idealnej podłogi do naszego nowego domu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na podłogę wykonaną z drewna, a nie na panele, jak było początkowo mówione. Deski mają w sobie bowiem coś wyjątkowego. Poza tym, że jak są dobrze zabezpieczone, są nam w stanie posłużyć przez lata, to jeszcze pięknie prezentują się we wnętrzach. U nas deski znalazły się w salonie oraz sypialni.