Wybór wytrzymałych szalunków do wykopów

Technika szalowania, tak samo jak każdy inny obszar budownictwa, z czasem zmienia się oraz ewoluuje. Nie zmienia się jednak jedno – w czasie budowy ław fundamentowych, stóp fundamentowych, ścian żelbetowych czy stropów i innych rodzajów monolitycznych konstrukcji betonowych, nie da się obejść bez szalunków. Warto rozważyć fakt, czy bardziej opłacalnym wyborem będzie ich zakup, czy zamiast tego wynajem od specjalizującej się tym firmy. Rachunek ekonomiczny nie w każdym z przypadków będzie tak oczywistym.

Stosujemy wytrzymałe szalunki

wytrzymałe szalunki do wykopów - cenaAby móc wykonać konstrukcję z betonu, w pierwszej kolejności należy ułożyć szalunki, które wypełnia się mieszanką betonową. Taki rodzaj konstrukcji jest rozmontowywany w momencie, kiedy beton się zwiążę i ma to miejsce po upływie po określonym czasie wynoszącym od kilku dni do nawet kilku tygodnie w zależności od szalunków. Kupno własnych szalunków opłaca się tym firmom budowlanym, które często wykonują monolityczne konstrukcje betonowe. Jeżeli takie zlecenia pojawiają się sporadycznie, lepszym wyborem będzie wynajem szalunków, za czym przemawiają względy ekonomiczne. Wynajem kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalny finansowo, aniżeli zakup. Dodatkowo opadają problemy związane z przechowywaniem szalunków. Jeżeli chcemy wynająć wytrzymałe szalunki do wykopów – cena nie jest wygórowana. Przed podjęciem decyzji odnośnie jednej z powyższych opcji, warto także wziąć pod uwagę wybór dostawcy. Doświadczone firmy nie tylko zapewniają rozwiązania skrojone na miarę naszych potrzeb, ale dodatkowo możemy mieć pewność, że szalunki będą wytrzymałe oraz właściwie przygotowane. W przypadku prac budowlanych takich jak przygotowywanie ścian żelbetowych, ław i stóp fundamentowych, szybów windowych czy podciągów, sprawdzają się szalunki ścienne średnio gabarytowe.

Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na pytanie, czy korzystniejszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków budowlanych czy ich kupno. Wszystko to jest uzależnione od faktu, jaki rodzaj powierzchni betonowej chcemy uzyskać oraz czy planujemy ją dalej wykańczać. Istotne jest również to, jaki okres czasu planujemy budowę. Rozwiązania systemowe tych firm, które oferują sprzedaż oraz wynajem szalunków wyróżniają się przede wszystkim prostotą montażu oraz jego szybkością, dzięki czemu wykonywanie szalunków jest znacznie wygodniejsze dla pracowników budowlanych.