Wygodna pościel dla niemowlaka

Od samego urodzenie, dzieci potrzebują troskliwej opieki rodziców i bezpiecznego otoczenia. Rodzice kompletują wyprawkę i wybierają tylko najlepsze gatunkowo ubranka i kocyki, oraz sprawdzone i wytrzymałe łóżeczka i wózki dla dzieci.

Z czego jest uszyta pościel dla niemowlaka?  

pościel niemowlęca do łóżeczkaRzeczy, które wybieramy dla swoich dzieci muszą być sprawdzone i bezpieczne, gdyż maluchy są bardzo wrażliwe na detergenty i szkodliwe substancje, którymi są barwione materiały. Przed położeniem dziecka do łóżeczka, musimy je dokładnie wyczyścić, a prześcieradło i pościel, dokładnie wyprać i wypracować w celu wysterylizowania. Pościel niemowlęca do łóżeczka jest najczęściej uszyta z bawełny, bo jest ona najlepsza na każdą porę roku. Bawełniana poszewka doskonale chłonie wodę i odprowadza ją na zewnątrz. Pościel na wiosnę i lato, jest bez wypełnienia, albo posiada cieniutką warstwę materiału, który będzie odciągał nadmiar wody, a na jesień, oraz zimę, kołderki są z wypełnieniem w postaci małych, silikonowych kuleczek, które doskonale ogrzewają maluszka. Co do poduszki, to w pierwszych miesiącach życia dziecko nie powinno na niej spać, bo ma zbyt miękki kręgosłup, a po około szóstym miesiącu, możemy malucha położyć na płaskiej poduszce. Ważne jest także prześcieradło, gdyż to na nami dzidziuś będzie leżał i musi ono przepuszczać powietrze żeby dziecko się nie pociło leżąc na pleckach. Pościel niemowlęca ma najczęściej jeden rozmiar o długości stu centymetrów i szerokości około czterdziestu centymetrów.

Dobrą jakościowo pościel kupimy w sprawdzonych sklepach z artykułami dla dzieci, albo w sklepach internetowych. Najczęściej komplety pościeli są zapakowane w estetyczne pudełka, więc świetnie się nadają na prezent. Ich koszt nie jest wysoki, bo za niecałe pięćdziesiąt złotych kupimy ładną pościel.