Wystrój pokoju dziecięcego – ścienne panele 3D

Pojawienie się nowego członka rodziny bardzo często przewraca życie wszystkich domowników do góry nogami. Nim dziecko przyjdzie na świat, należy odpowiednio przygotować zarówno siebie (psychicznie), jak i otoczenie. Pokój, w którym dziecko będzie przebywać ma znaczny wpływ na jego rozwój psychiczny i fizyczny, dlatego dobrze jest potraktować poważnie meblowanie pokoju dziecięcego. 

Ścienne panele 3D pobudzające wyobraźnię dziecka

ścienne panele 3d do pokoju dziecięcegoW pierwszych tygodniach życia dziecko najpewniej spędzi w łóżeczku lub kołysce w swoim pokoju lub sypialni swoich rodziców. Nie należy jednak myśleć, że w tym okresie wystrój pomieszczenia nie jest istotny. Dziecko chłonie informacje już od pierwszych dni życia. Dlatego ważne jest, by zapewnić mu odpowiednią (nie za dużą, ale też nie za małą) ilość bodźców, które zachęcą dziecko do aktywności. Maskotki, zawieszane nad łóżkiem karuzele, grzechotki i gryzaki mają duży wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka. Podobnie jest z dekoracjami pokoju dziecięcego. Obskurny, zaniedbany pokój bynajmniej nie zachęci malucha do zabawy. Wystrój pokoju powinien być dostosowany do wieku dziecka, a w późniejszym czasie — do jego zainteresowań. Wielu rodziców wciąż dostosowuje wystrój pokoju i typ zabawek do płci dziecka, choć z biegiem czasu coraz częściej się odchodzi od tej praktyki. W pokoju dziecka istotną rolę pełnią nie tylko zabawki, ale także dekoracje. Kolorowe ściany i meble z bajkowymi motywami zachęcają do zabawy. Wspaniałym rozwiązaniem są ścienne panele 3D do pokoju dziecięcego. Ażurowe dekoracje w kształcie zwierząt pobudzają wyobraźnię dziecka — przywodzą na myśl popularną w dawnych latach zabawę cieniami. Panele ścienne są nie tylko nowoczesną, uniwersalną dla każdego pokoju dziecięcego dekoracją, ale równie dobrze mogą posłużyć za zabawkę. Ozdoby w kształcie zwierząt również wspomagają rozwój i naukę dziecka — pomagają odróżnić kształty poszczególnych zwierząt, tym samym eliminując strach dzieci wobec nich i zaprzyjaźniając maluchy z otaczającym je światem. Ażurowe panele ścienne są wykonane z drewna, co sprawia, że są one w stu procentach bezpieczne dla środowiska i młodego, dziecięcego organizmu (nie posiadają w sobie żadnych toksycznych materiałów, a także nie mają żadnych małych odstających elementów, które mogłyby zostać np. połknięte). 

Odpowiedni wystrój pokoju dziecięcego ma ogromny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka. Dlatego dobór dekoracji i zabawek powinien być dokładnie przemyślany. Warto również zwracać uwagę, by wyposażenie pokoju, w którym dziecko spędza najwięcej czasu było całkocie bezpieczne — to znaczy żeby nie zawierało szkodliwych substancji oraz niewielkich elementów łatwych do połknięcia.