Wytrzymałe wyroby z silikonu

W języku przemysłowym karton jest wyrobem papierniczym o odpowiednio dużej gramaturze, najczęściej od 160 do 315 gramów na metr kwadratowy. Wykorzystywany jest do druku i produkcji okładek książkowych, pocztówek, teczek biurowych oraz pudełek i innego rodzaju opakowań.

Trwałe i odporne opakowania silikonowe

karton silikonowyWyroby silikonowe kojarzą się głównie z branżą budowlaną, na przykład, jako masy uszczelniające, chociaż materiał ten znajduje zastosowanie również w innych dziedzinach życia, jak na przykład w artykułach kuchennych. Jest powszechnie wykorzystywany głównie za sprawą swoich właściwości. Połączenie kartonu i silikonu otwiera nowe możliwości w produkcji wytrzymałych opakowań, co przekłada się na rozwój wielu branż technologicznych. Główną zaletą silikonu jest jego wytrzymałość. Składany karton silikonowy jest odporny na skrajne temperatury, promieniowanie ultrafioletowe oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak skraplanie pary wodnej i utlenianie. Ze względu na te cechy silikonowe opakowania stosowane są w magazynach do przechowywania różnych przedmiotów, które nie tracą swoich właściwości przez długi czas. Dodatkowo karton silikonowy wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie substancji chemicznych, co wpływa na dodatkową ochronę zapakowanych materiałów. Karton silikonowy to materiał plastyczny, który z łatwością dostosuje się do różnorodnych kształtów i wymiarów.

Podsumowując, karton silikonowy jest idealnym rozwiązaniem do celów magazynowych dla wymagających materiałów. Posiada dużą tolerancję termiczną, dlatego doskonale sprawdza się zarówno w bardzo niskich, jak i bardzo wysokich temperaturach. Jest to także produkt niepalny, który dodatkowo wskazuje wysoki poziom izolacyjności termicznej.