Zabezpiecz karoserię folią PPF

Największą zmorą każdego posiadacza samochodu, jest powstawanie rys na lakierze pokrywającym karoserię. Zwłaszcza w ostatnich latach, ze względu na ochronę środowiska, firmy produkujące samochody wykorzystują lakiery ekologiczne. Lakiery te są bardziej miękkie, przez co są podatne na powstawanie rys i przebarwień w wyniku uszkodzeń mechanicznych.

Ile kosztuje aplikacja folii PPF?

folie PPF - katowiceDobrym rozwiązaniem problemu delikatnego lakieru może być zastosowanie folii PPF, czyli paint protection film. Jeśli chcesz kupić najwyższej jakości folie PPF – katowice są miejscem, gdzie je znajdziesz. Dobre jakościowo folie mają grubość od 150 do 200 mikronów. Tak gruba folia świetnie ochroni lakier na karoserii przed uderzeniami kamieni, ptasimi odchodami, które potrafią wniknąć w wierzchnią warstwę lakieru i go poważnie uszkodzić, przed drobnymi otarciami i zarysowaniami, przed działaniem czynników atmosferycznych, na przykład gradem i promieniowaniem słonecznym, które sprawia, że lakier płowieje. Folie PPF zabezpieczą lakier także przed działaniem soli, którą posypywane są drogi zimą, oraz przed wieloma innymi zagrożeniami. Folia PPF jest samoregenerująca, czyli wszelkie zarysowania na powierzchni folii znikną same pod wpływem ciepła. Dzięki temu folia długo zachowuje swój świeży wygląd. Jeśli folia ulegnie uszkodzeniu lub będziemy chcieli ją usunąć z innego powodu, nie będzie to stanowić najmniejszego problemu. Folię można usunąć w pełni bezpiecznie, nie uszkadzając przy tym lakieru. Folię najlepiej nakładać na nowe auto, tuż po zakupie, ponieważ niektóre uszkodzenia i zanieczyszczenia będą się odznaczać pod folią, co sprawi, że staną się jeszcze bardziej widoczne. Jeśli zastosujemy folię bezbarwną, podkreśli ona kolor lakieru. Zastosowanie folii PPF jest także najtańszym sposobem na zmianę koloru samochodu. Koszt położenia folii to od 800 do 4000 złotych, w zależności od tego ile elementów zdecydujemy się pokryć folią.

Najtańszą opcją jest pokrycie folią przedniego błotnika, przedniej części maski, przednich lamp, błotników i lusterek. Nieco droższe jest pokrycie całej maski, zderzaka przedniego, nadkoli, lamp i lusterek. Najdroższym rozwiązaniem jest pokrycie folią całej karoserii wraz z lampami i lusterkami. Folię można zastosować do ochrony przedniej szyby.