Zabezpieczenie domu jednorodzinnego

Często zastanawiamy się, jak zapewnić naszemu domowi bezpieczeństwo. W końcu wewnątrz znajduje się cały nasz majątek, a jak wiadomo, zdarzają się napady nawet na niezamożne domostwa. Podstawową ochroną są silne i wytrzymałe drzwi ze specjalnym kratowym wzmocnieniem, a także okna zamykane na klucz. Można się jednak jeszcze lepiej zabezpieczyć.

Zastosowanie żaluzji zewnętrznych

żaluzje antywłamaniowe zewnętrzne warszawaNiegdyś często spotykało się na niższych balkonach w blokach specjalne systemy krat, które miały zabezpieczyć przed włamaniami. Takie rozwiązania miały jednak więcej wad, niż zalet, a w dodatku przepuszczały do środka ptaki i dziko żyjące zwierzęta. Obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem ze względów bezpieczeństwa są żaluzje antywłamaniowe zewnętrzne Warszawa to miasto, w których często można spotkać takie systemy osłonowe, zwłaszcza w reprezentacyjnych willach czy nowoczesnych domach na rodzinnych osiedlach. Takie żaluzje czy rolety są najefektywniejszą ochroną i osłoną – nie tylko zabezpieczają przed wdarciem się do wnętrza niepożądanych osób, ale także zapewniają doskonałą izolację termiczną. Co więcej, takie systemy pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a opuszczone do pewnej wysokości dają odpoczynek od intensywnego słońca. Wyróżnia się rolety podtynkowe, których skrzynki montowane są pod powierzchnią elewacji jeszcze przed założeniem ocieplenia; natynkowe, gdzie skrzynka i prowadnica są stale widoczne, ponieważ montuje się je nawierzchniowo; oraz naokienne, czyli z konstrukcją umieszczaną w ramie okna, o których trzeba pomyśleć już na etapie projektowania budynku.

Przestarzałe kratki nie zapewnią naszemu dobytkowi odpowiedniego bezpieczeństwa, dlatego powinniśmy stawiać na sprawdzone wzmacniane systemy, takie jak żaluzje antywłamaniowe. Taka osłona nie tylko ochroni nasz dom przed złodziejami, ale także zapewni izolację termiczną, a także osłoni przed wiatrem i słońcem.