Zabiegi z laserem frakcyjnym

 

Kosmetologia jest jedną z najbardziej uwielbianych dziedzin w ostatnim czasie. Bowiem mnóstwo kobiet chce zadbać o twarz i ciało, co możliwe jest dzięki różnorodnym zabiegom kosmetycznym. Popularność zyskał laser frakcyjny, który dostępny jest w wielu salonach. Do czego można go wykorzystać? Czy jego działanie jest bezpieczne?

Do czego służy laser frakcyjny?

laser frakcyjny szczecinW salonach kosmetycznych możemy znaleźć wiele ciekawych i przydatnych sprzętów. Na pewno swoje zastosowanie znalazł laser frakcyjny Szczecin jest jednym z miast, gdzie niemalże każdy gabinet jest w niego wyposażony. Zacznijmy jednak od tego, co to za urządzenie. Laser frakcyjny to sprzęt, który wykorzystywany jest do usuwania zmarszczek, blizn oraz przebarwień. Opiera się na działaniu fototermolizy frakcyjnej. Tkanki pochłaniają energię z lasera, co ma naprawdę bardzo dobre skutki. Jak dokładnie przebiega taki zabieg? Przed jego rozpoczęciem skóra musi zostać oczyszczona. Wtedy obszar może zostać poddany działaniu lasera. Zabieg trwa ponad trzydzieści minut. Po jego zakończeniu warto nałożyć na skórę maskę kojącą.  Jakie są wskazania do użycia lasera? Na pewno zmarszczki, rozstępy, blizny o różnej etiologii czy przebarwienia. Jakie są efekty działania lasera? Po zabiegu można zaobserwować redukcję poszczególnych zmian skórnych. Ponadto, skóra staje się bardziej sprężysta i ma wyrównany koloryt. Widoczne jest jej odmłodzenie. Warto udać się na taki zabieg, ponieważ jest on w pełni bezpieczny.

Oferta salonów kosmetycznych może być naprawdę zróżnicowana. Warto wiedzieć, że w ostatnim czasie swoje zainteresowanie zyskał laser frakcyjny, który pozwala skutecznie usunąć zmarszczki, blizny oraz przebarwienia z różnych części ciała. Sprzęt użyty do zabiegu jest naprawdę najwyższej jakości, co wpływa na końcowe efekty.