Zalety dobrych masek z filtrem

Wiele osób obawia się zakażenia koronawirusem. Mają ku temu podstawy. Jest to potencjalnie niebezpieczny wróg dla zdrowia i życia, jednak można się przed nim ustrzec. Wystarczy przestrzegać określonych procedur bezpieczeństwa – nosić specjalną maseczkę w miejscach publicznych oraz często myć i dezynfekować ręce. Niby nie tak wiele, a może uratować życie. Warto jednak podkreślić, że nie każda maseczka zapewnia pełną ochronę.

Maska z filtrem dobrze chroni przed zakażeniem

dobre maski z filtrem ffp3Światowa pandemia zmieniła życie wielu ludzi. Różne osoby obawiają sie zakażenia. Trudno się temu dziwić, bowiem koronowirus stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzkiego. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, żeby ograniczyć jego transmisję. Przede wszytkim warto zadbać o właściwą higienę rąk. Należy je myć po powrocie do domu. Nie można tego robić z byt krótko, specjaliści mówią o trzydziestu sekundach. Do tego warto dezynfekować ręce, gdy idziemy do sklepu lub korzystamy z komunikacji publicznej. Sprawdzoną bronią przeciwko kronawiruswi są także maseczki ochronne. Można je kupić w niemal każdym sklepie. Jaką maseczkę najlepiej wybrać, żeby ustrzec się przed zakażeniem? Epidemiolodzy są zgodni, że optymalnym rozwiązaniem są dobre maski z filtrem FFP3. Przede wszytkim są one bardzo wygodne w użytkowaniu i posiadają bardzo wysoki współczynnik filtracji, który sięga blisko stu procent. Nieco mniejszą efektywność wykazują z kolei maski typu FFP2, które jednakże dobrze chronią organizm przed szkodliwym zanieczyszczeniem powietrza w wielkich miastach. Maski z filtrem FFP3 są powszechnie użytkowane przez pracowników służby zdrowia. Dzięki specjalnemu wywietrznikowi można w nich w miarę swobodnie oddychać. Warto pokreślić, ze każdą maskę wielokrotnego użytku należy wyprać po każdym użyciu, a potem wyprasować gorącym żelazkiem.

W ostatnim czasie maseczki stały się towarem pierwszej potrzeby. Trudno się temu dziwić, bowiem liczne badania wykazały, że noszenie masek w miejscach publicznych w znaczącym stopniu ogranicza transmisję koronawirusa tudzież innych groźnych drobnoustrojów, które potencjalnie zagrażają naszemu zdrowiu. Trzeba również dodać, że maski posiadające specjalny filtr zapewniają większą ochronę niż zwykłe bawełniane.